bakır hurda fiyatı

Bakır Hurda Fiyatı kapsamında, Hurda bakır yüzeyler, hurda satın almakla ilgilenen kişilerin uğraştığı bir konudur. İstanbul’daki hurdacılar arasında çok popülerdir.

Bakır hurda, sürekli olarak geri dönüştürülmesi gereken bir malzemedir. Bu ihtiyaç doğrultusunda hurda ticaretinin merkezi haline gelen İstanbul’un her yerinde hurda bakır alım yerleri bulunmaktadır.

İstanbul Avrupa hurda bayileri ve Anadolu hurda bayileri aktif olarak bakır hurda alımı yapmaktadır. Hurda sektöründeki olumlu gelişme sayesinde geri dönüşümü zor olan bakır hurdaları da kısa sürede yeniden kullanılabilir hale geldi.

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda Bakır Alan Fabrikalar ve Hurda Alımı

Hurda bakır alan yerler hakkında bilgi edinmek için sitemiz üzerinden yapacağınız araştırmalar doğrultusunda hurda bakır alan fabrikalar ile ilgili yer ve telefon bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Bu sayede size en yakın hurdacı konusunu kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Hurda alım işlemlerinin yoğun olarak gerçekleştiği günümüzde birçok farklı türde bakır hurdanın alımı sağlanmaktadır.

Lama bakır, kırkambar, kızıl talaşı, soyma bakır hurdası, kırma antkron, kırma TTR ve bakır talaşın firmamız üzerinden alımı sağlanmaktadır. Bunun yanında hasar görmüş yanık bakır hurdalarını da iyi bir fiyatlandırma ile almaktayız.

Bakır Hurda Alımı

Bakır hurda alımı, önce hurdacı tesisleri için ardından da fabrikalar için oldukça önemli bir iş adımıdır. Çünkü bakır hurda üzerinden bakır ham maddesi sağlamak en çok yapılan işlemlerden biridir.

Bakır kullanımının sık olduğu ülkemiz ve dünyada hemen hemen birçok alan içerisinde bakır içerikli ürünlere rastlamak mümkün.

Elektrik elektronik, ulaşım sanayi, inşaat ve otomotiv gibi pek çok sektör içerisinde bakır ham madde ihtiyacı fazladır.

Bakır her ne kadar tedariği kolay olsa da sıfırdan üretimi şirketler açısından büyük bir masraf kalemini oluşturmaktadır.

İhracatı arttırıp ithalata bağlılığı azaltma noktasında da şirketler bakır hurda geri dönüşümlerini tercih etmektedir.

İstanbul’da Hurda Bakır Alan Firmalar

Maddi değeri yüksek olan bakır hurdası birçok sektör için hammadde niteliği taşımaktadır. Bu nedenle geri dönüşümü çok önemlidir.

Elektrik elektronik alanında oldukça sık rastlanan bakır yine bu sektörden hurdaya yüksek tonajlarda çıkmaktadır.

Hurdacılar Birliği olarak İstanbul’da hurda bakır alan firmalar arasında size en iyi değeri verecek olan firmayla irtibat kurmanızı sağlıyoruz.

hurda bakır fiyatları

Bakır Hurdası Saf Hali

Bakır hurdası fiyatlarını etkileyen faktörlerin en başında bakır hurdasının saf halde olup olmadığı bulunmaktadır.

Hal böyle olunca, bakır birçok sektörde farklı ihtiyaçlar dahilinde kullanılmaktadır. Bu yüzden bakır hurdaları genellikle saf olarak bulunmamaktadır. Birçok üründe, kablolarda ya da endüstriyel amaçlarla farklı malzemelerde kullanılır.

İşte bu yüzden, bakır hurdası alınırken ayrıştırılarak alınması gerekmektedir. Bakır hurdası alınırken artı olarak işçiliğe de ihtiyaç duyulmaktadır.

Mesela, kabloların içerisinde yer alan bakırın çıkartılması için dış kısımda yer alan plastik kaplamanın çıkartılması gerekmektedir.

Birbirinden farklı nitelikte bakır hurdası türlerinde farklı işçilikler de gerekebilmektedir. Bu da artı olarak işçilik, maliyet ve zaman kavramlarını ortaya çıkartmaktadır. Bu nedenle alınacak hurda fiyatları işçilik oranına göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Güncel Bakır Hurda Fiyatları 2023

Güncel bakır hurda fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizin menüsünde yer alan hurda fiyatları sekmesindeki listeleri inceleyebilirsiniz.

Daha kesin bir fiyatlandırma bilgisi içinse telefon numaralarımız üzerinden personellerimizle birebir görüşme sağlayabilirsiniz. Bakır hurdalarınızın yer aldığı görselleri de tarafımıza ileterek fikir sahibi olabilirsiniz.

Soyma Bakır150 TL
Lama Bakır 150 TL
Kırkambar Bakır124 TL
Antigron Kırma (Kalın kırma)144 TL
Bakır Plaka Hurdası134 TL
Kırkambar Kırma Bakır126 TL

(İnce Kırma)

130 TL
Yanık Bakır120 TL
Trafo Bakırı130 TL
Bakır Talaşı 112 TL
Bobin Bakırı123 TL

Alanında uzman personellerimizin yaptığı incelemeler sonucunda bakır hurdaların hangi türde ve nitelikte olduğunu belirleyebilirsiniz.

Sağlıklı bir fiyatlandırma için bu şarttır. Bunun haricinde güncel bakır hurda fiyatları İstanbul Borsası’na etkili bir şekilde değişiklik göstermektedir.

Dövize endeksli olarak belirlenen fiyat listelerinde sık bir şekilde değişim olmaktadır. Yani bugün soyma bakır hurdası için kilogram başına gördüğünüz fiyatın aynısını 1 hafta sonra göremeyebilirsiniz.

Bu sebeple planlamalarınızı düzgün bir şekilde yapıp, hurda fiyatlarınızı takip etmenizi öneririz.

 • Kapıdan Hurda Alımı

İstanbul Avrupa Yakası veya İstanbul Anadolu Yakası ilçelerinin tüm mahallerine hurdacı gönderme yeterliliğine sahibiz. Adresten hurda alımı yapacak hurdacılar içinde en güvenilir olanları size yönlendiriyoruz.

 • Hassas Tartım

Hurda ticaretinin güvenilir bir şekilde tamamlanması en için önemli adımlardan biri olan hurda tartımında dürüst davranılmasını sağlıyoruz. Bilgisayarlı kantarlar ile hassas bir hurda tartımı öneriyoruz.

Bakır Hurdası Ticareti
 • Nakit Para Ödemesi

Tartımı yapılan hurda bakırların net tutarı belirlenen kg fiyatı üzerinden hesaplanarak size peşin olarak ödenir.

Tutar çok yüksek ise Hurdacılar Birliği olarak güvenliğiniz için banka aracılığı ödeme kabul etmeniz Banka havalesi veya eftsi isteyecekseniz lütfen bunu satış öncesinde belirtin. Hurda alan hurdacı firması ona göre gerekli işlemleri yapacaktır.

Bakır Hurdası Alınan Yerler

Anadolu yakasında Kadıköy, Ümraniye, Tuzla, Ataşehir, Pendik, Kartal, Maltepe, Beykoz, Çekmeköy, Sultanbeyli, Şile, Sancaktepe, Üsküdarbakır hurdası almak için hurdacı gönderdiğimiz bölgelerdir. Avrupa yakasında ise Bahçelievler, Sarıyer, Fatih, Zeytinburnu, Avcılar, Şişli, Gaziosmanpaşa, Büyükçekmece, Arnavutköy, Bakırköy, Bağcılar, Başakşehir, Esenler, Bayrampaşa, Beşiktaş, Esenyurt, Küçükçekmece, Beyoğlu, Sultangazi, Kâğıthane, Eyüp, Silivri, Beylikdüzü, Çatalca ve Güngören ilçelerine hurda bakır almak amacıyla hurdacılar gelmektedir.

İstanbul Bakır Hurdası Alan Yerler

Bobin Bakır Hurdası 

Bobin bakır hurdası genellikle motorlardan çıkar ve içerisinde ki bakır sargı bakırı olarak geçmektedir ve tel tel olmaktadır.

Bobin Bakır hurdası kırkambar hurda çeşidine girmektedir Bobin Bakır Hurda Fiyatları için bizi aramanız yeterlidir. Firmamız Günlük Bakır Fiyatlarını Güncellemektedir.

İşlevini Yitiren Bobin Hurdalar

Bobin bakır hurdası alanlar işlevlerini dikkate alarak yeniden kullanılmasına olanak sağlar. Yukarıda belirttiğimiz üzere bazıları metal bazıları plastik olarak temin edilir.

Daha çok metal olanların geri dönüşüme kazandırılması adına çalışma gösterilir.

Çevreye zarar vermemesi adına titizlikle çalışma sürdürülür. Evlerinden ya da işyerlerinizden toplanan hurdalar uygun araçlara yüklenir.

 Bakır talaşı alan hurdacılar araçları temin eder ve teslimat gerçekleşir. Yani birkaç aşamalı olacak şekilde hurdaların sizden çıkarılması esas alınır.

Kablo Bakır Hurda Maliyeti

Bakır talaşı ne kadar sorusuna önceden belirttiğimiz üzere kg hesaplamaları üzerinden net bir yanıt verilir. Nitekim elinizde bulunan bakır ürünlere veya talaşlara göre fiyatlar değişir.

Bu durum dış görünümlerinden ve işlevlerinden ziyade kg üzerine ele alınır. Neticesinde fiyat teklif edilir ve kabul edilmesi halinde yükleme gerçekleşir. Yükleme:

 • Alanında uzman olan hurdacılar tarafından kısa süre içerisinde gerçekleşir.
 • Çevreye zarar gelmeyecek şekilde toplama ve yüklemeye yer verilir.

Kg hesaplamalarına bağlı olarak araç tercih edilir. Ve araca belirtilen hurdalar titizlikle yüklenir. Geri dönüşüm açısından tüm bu aşamalara önem verilir. Böylece ilgili sektörlere dağılımı gerçekleşir.

Hurda Trafo Bakırı Alan Yerler

Devre elemanları olarak bilinen trafolar, aslında transformatör olarak anılır. Devrede ki elektrik akımına yönelik çalışma gösteren trafolar, zaman zaman yanabilir.

Eskime oluşması halinde de hurdaya çıkar. Bu gibi durumlarda trafo hurdası alanlar kimler öğrenerek harekete geçmenizde fayda var. Çünkü:

 • Trafoların geri dönüşüme kazandırılması önem arz ediyor.
 • Çevreye zarar vermeyecek şekilde taşınması gerekmekte.

Bir süre sonra ömrü biten trafolar, elektrik akımından dolayı yanma gösterebilir. Yanmanın yanı sıra uzun vadede patlayabilir.

Bu kötü senaryolardan uzak kalmak artık çok kolay. Hemen hurdacı ile iletişime geçerek önlemlerinizi almanız mümkün. Bunun için iletişim bilgilerini dikkate alarak görüşmeniz ve fiyat teklif almanız uzun sürmez.

Hurda trafo fiyatları hasarın büyüklüğüne bağlı olarak ele alınır. Çok fazla yanmış ya da patlamış olması göz önünde bulundurulur.

Bunun üzerine net bir fiyat belirlenir ve satmanıza olanak sağlanır. İsteyenler birkaç hurdacı ile görüşerek fiyat kıyaslaması yapabilir ve aralarından istediğini seçebilir.

Fiyatlar bakır ya da çelik malzemeye bağlı olarak farklılık gösterir. Bakır olanlar 2. El pazarında sıklıkla talep görüyor.

Bunun için daha yüksek fiyatlardan alımın gerçekleşmesi dikkatlerden kaçmıyor. Ve satmak isteyenler hurdacı ile iletişime geçerek net bir fiyat öğrenebiliyor.

Hurda Trafo Nakliyesi

Hurda olan eşyaların nakliyesi için de hurdacılar çalışma gösterir. Özellikle de bakır Trafolara ilişkin işleyiş bu şekilde ele alınır. Nitekim trafolar hem tehlikeli hem de oldukça ağırdır. Bunun üzerine:

 • Önce tehlike arz etmeyecek şekilde bağlantılarından ayrılması sağlanır.
 • Tüm önlemler alınır ve belirtilen konumdan nakliyesi gerçekleşir.

Nakliye çalışmaları uygun araçlar üzerinden tamamlanır. Neticesinde geri dönüşüm için ilgili merkezlere getirilir. Halen durumu iyi olanlar düzeltilir ve 2. El pazarında yerini alır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere ikinci el alımında öne çıkmıştır. Bu durum trafo bakır fiyatları açısından önemli bir yere sahiptir. Yani hurda alımı yüksek fiyatlardan gerçekleşebilir.

Hurda Alım İşlemleri

Aşamalı olacak şekilde hurda alımına yer verilir. Örneğin ilk etapta iletişime geçmeniz ve hurdalara ilişkin bilgi vermeniz önem arz etmekte.

Çünkü belirtilen detaylar üzerine gerek aletlerin ve taşınma araçlarının temin edilmesi söz konusudur. Haricinde:

 • Müşterilerin eli değmeden yükleme işlemlerinin gerçekleşmesine özen gösterilir.
 • Yükleme öncesinden tartım gerçekleşir ve fiyata bu yolla karar verilir.
 • Anlaşma sağlandığı taktirde hurdalar ara yüklenir ve boşaltılması için ilgili merkeze getirilir.

Tesislere Hurda Satmak İsteyenler

Piyasada bununla ilgili borsa oluşmuş, tamamen o dönemki kur durumuna bağlı olarak özel bir satış yapma isteğine karşılık verilmeye başlanmıştır.

Hurda bakır hurdası alan hurdacılar ile ilgili aramalarınızı kendi şehrinize, ikamet ettiğiniz yere en yakın olan tesislere yönelik yapabilirsiniz.

İstanbul ve Adana gibi birçok farklı şehirde şuan itibariyle şu fiyatlarla ilgili bir ortalama belirlenmiştir;

 • Hurda levha kurşun 12,50 Türk Lirası
 • Hurda çatı minare söküm kurşun 12,40 Türk Lirası
 • Sarı hurda kırkambar vana musluk 32 Türk Lirası
 • Hurda su saati 31,50 Türk Lirası
 • Sarı hurda radyatör 32 Türk Lirası

Hurda Bakır /Bakır Hurdasını Değerinden Alan Hurdacılar

Günümüzde en değerli malzemeler arasında bulunan bir malzeme bakır hurdasıdır. Hurda bakırlarında birçok çeşidi vardır ve her birinin fiyatı da birbirinden farklıdır.

Firmamız; hurda bakır levha, hurda bakır  boru, soyulmuş hurda bakır, hurda bakır tel, soyma bakır  ve hurda bakır kazanına sizlerden teslim almaktadır.

Aslında hurda çeşitleri arasında en değerli alüminyum hurdası olarak bilinmektedir fakat bu düşünce çok yanlıştır ve aslında bakırda alüminyum kadar değerlidir.

Sizde bakır hurdasını değerinden alan hurdacılar mı arıyorsanız. O halde size bir telefon kadar yakın olduğumuzu belirtmek istiyoruz. 

Soyma Bakır Ne Demek?

Bakır üretiminin bu kadar fazla olması nedeniyle orantılı bir şekilde bakır ihtiyacı da fazladır. Üretiminin kolay olması ve her yerde bulunmasının yanında bakır hurda ile geri dönüşüm de sağlanabilmektedir. Bakır eldesi konusunda soyma bakır hurda oldukça önemli bir yere sahiptir.

 Soyma bakır hurda ne demek diye soracak olursanız da kısaca şöyle özetleyebiliriz. Adından anlayacağınız üzere iletkenlik sağlayan kabloları içi bakır, dışı ise yalıtkan bir madde ile çevrelenir. 

Soyma bakır hurdasının oluşabilmesi için o yalıtkan materyalin soyularak iç kısımdaki bakır tellerin açığa çıkarılması gerekmektedir.

Bunun için elinizde kullanmadığınız yıpranmış kablolarınız varsa sitemiz üzerindeki numaralardan hurda firmaları ile görüşme sağlayarak satış gerçekleştirebilirsiniz.

Soyma Bakır Fiyatları

Soyma bakır ne kadar sorusunun cevabını güncel hurda fiyat listesi aracılığı ile görebilirsiniz. İstanbul Hurda Borsası’nın oluşturduğu fiyat skalası ile soyma bakır hurdaları için son güncelleme için kilogram başına 43 TL ödendiğini söyleyebiliriz.

İşinize yaramayan kabloları bize getirebilirsiniz ya da hurda firmaları ile iletişime geçip evinize aldırmak için çağırabilirsiniz.

Kabloların soyulması işleminin ardından kullanılabilecek bakır kısımlar açığa çıkar, temizlenir ve geri dönüşüm için çeşitli işlemlerden geçirilir.

Bu sayede ülke ekonomisini kalkındıracak aynı zamanda da doğal kaynakların efektif bir şekilde kullanılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Güvenli ödeme koşulları ile kilogram başına satışını yaptığınız soyma bakır hurdaların parasını nakit bir şekilde hemen alabilirsiniz.

Soyma bakır hurdası hesaplaması, bakır fiyatlarına göre değişiklik göstermektedir. Nitekim bakır fiyatları döviz kuru ile hesaplanmaktadır. Bu nedenle anlık olarak bakır fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

Soyma bakır hurdası günümüzde modern hurdacılığın gelişmesiyle birlikte tek telefon ile teslim edilebilmektedir.

Nitekim hurdacı firması aranarak ilgili ürün hakkında bilgi verilebilir ve istenilen konuma çağrılabilir. Bu sayede müşteriler hem zamandan tasarruf eder hem de kullanılmayan soyma bakır hurdalarını elden çıkartmış olurlar.

Bu da müşteri memnuniyetini arttırarak pratik bir şekilde bakır hurdaların teslim edilmesine olanak sağlar.

Soyma Bakır Hurda Alımı

Soyma bakır hurda alımı sitemiz üzerinden göreceğiniz üzere İstanbul’un dört bir yanında bulunan anlaşmalı hurda firmalarımız tarafından sağlanmaktadır.

Soyma bakır hurdası ağırlıklı olarak elektrik sanayisinden çıkmaktadır. Çünkü kabloların soyulmasından oluşturulmaktadır.

Fakat evinizde minimal ağırlıkta kablonuz varsa da bizlere ulaşabilirsiniz. Hem bakırın geri dönüşümünü sağlamış olacaksınız hem de evinizde yer kaplayan eşyalardan kurtulmuş olacaksınız.

Soyma bakır hurda fiyatları 2023 isimli yazımızda soyma bakır hurdası ve güncel fiyatları hakkında bilgilendirme yaptık. Farklı konular hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Bakır Nasıl Geri Kazandırılır

Hurda bakır alanlar bu maddeyi sıklıkla eritme yöntemiyle saflaştırmaktadır. Bakırın üretilmesi sırasında eklenen alaşımlar eritme yöntemiyle ayrıştırılmaktadır.

Eritme metodu diğer geri dönüşüm yöntemlerine kıyasla oldukça kolaydır. Bu sebeple daha küçük işletmelerde bu faaliyeti rahatlıkla gerçekleştirebilir.

Bakır Nerede Kullanılır?

Bakır elementi farklı sektörler sıklıkla kullanılan bir elementtir. Yumuşak ve dolayısıyla kolay işlenebilir olduğu için çoğu alanda tercih edilmektedir. Isı veya elektrik açıların iletkenliği oldukça iyidir.

Bu sebeple soğutma ve ısıtma faaliyetlerinde kablo sektöründe yoğunlukla kullanılır. Kolay işlenebilir olması sayesinde el sanatları için de uygun bir hammaddedir.

Bakır maddesinin paslanmaması ve ısıyı iyi derecede iletmesi sebebiyle mutfak eşyaları yapımı için de bol miktarda kullanılmaktadır.

Elinizdeki hurda bakır eşyaları hurdacılar birliği ile iletişime geçerek en yakın hurdacı bulmak konusunda yardım alabilirsiniz. Hurdacılar birliği İstanbul’da sizin için en avantajlı firmayı bularak bu firmayla iletişime geçmenizi sağlayacaktır.

Hurda bakır alanlar bu hurdanın fiyatlarını bakırın çeşitlerine göre belirlemektedir. Günümüzde oldukça değerli olan ve gittikçe değerlenen bakır hurdası hurdacılık sektöründe önemli bir yer kaplamaktadır. Tel, kalaylı soyma, lama, bobin, kırkambar bakır hurdası çeşitlerindendir.

Bakır Hurdası Ticareti

Hurdacılar Birliği hurda sektöründe teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bu sektöre büyük yatırımlar yapan bir firmadır. Kendisiyle aynı misyona ve vizyona sahip alt firmalarla uzun süredir bu sektörde faaliyet göstermektedir.

İstanbul bölgesinin müşteri memnuniyetine en çok değer veren firması Hurdacılar Birliği müşterileri tarafından yöneltilen en yakın hurdacı yol tarifi veya en yakın hurdacıyı bul gibi sorulara kısa sürede yanıt vermektedir.

Hurdacılar Birliği müşterilerine en yakın hurdacı işletmenin bilgilerini vermekle kalmaz civar firmalardan müşteri için en avantajlı fiyat teklifleri sunun firmaları da tespit eder.

Bakır hurdası alanlar çeşitli ek hizmetler de vermektedir. Hurdacılar Birliği sizin için İstanbul hurda borsasını takip eder ve anlık fiyat politikaları uygulayan firmalarla iletişimde olarak fiyat talebinde bulunur.

Hurdacılar Birliği aynı zamanda gelişmiş bir ağa sahiptir. Bu sayede İstanbul’un tüm ilçelerinde görevlendirdiği hurdacılarla adresten hurda alarak, bakır hurdası alanlar ve kişiler arasında güvenli bir alışveriş ortamı yaratır.

Hurdacılar Birliğinin güvenilir bir firma olmasının ve müşteri memnuniyetlerinin yüksek olmasının bir diğer sebebi bilgisayarlı kantarlar yardımıyla hassas tartım yapmasıdır.

Hurdacı bul komutunun adeta karşılığı olan Hurdacılar Birliği aynı zamanda hassas tartılarla kg ve fiyatı belirlenen hurdanın karşılığını nakden ödemektedir.

Hurda bedelinin yüksek olması durumlarında müşteriler bedeli banka aracılıyla da talep edebilir. Bu talep satış öncesinden firmaya bildirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir