Hurda Kablo Fiyatı 2022

Hurda Kablo Fiyatı 2023, En yaygın kullanılan hurda malzemeleri içerisinde yer almaktadır. Kabloların pek çok farklı metal içerebilen çeşitleri olsa da özelliklerine göre fiyat aralıkları da esneklik gösterir.

Düşük iletkenliğe sahip olan kabloların, maliyetleri daha az olduğundan dolayı doğal olarak daha fazla kullanımı artmaya başlamıştır.

Özellikle hurdacılık sektöründe de kablo alımı çok sık şekilde yapılmaktadır. Bu sayede elinizde saymayı düşünmüş olduğunuz kablo hurdalarınız varsa, hurda alımı yapan firmalar aracılığıyla değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Hurda kablo fiyatı 2023 yılında da güncellenmiş olurken, hurda satışı yaptığınız zaman eskiye oranla daha karlı bir kazanç elde edebilirsiniz.

Tabi burada önemli olacak hususlardan biri de kablo hurdaları değerinde alan güvenilir firmaları bulmanızdır.

Hurda Bakır Kablo Fiyatı 2023

Hurda malzemeleri arasında şüphesiz en çok bakır kablolar alınmaktadır. Çünkü bakır kablo hurdaların geri dönüşüm özelliği bulunduğundan dolayı son derece önemli malzemeler arasında yer alıyor.

Hurda bakır kablo fiyatı 2023 baktığımız zaman soyulmuş ve soyulmamış kablo çeşidine göre farklılık göstermektedir.

Fiyatların belirlenmesi için hurdaların ağırlıkları da göz önüne alınmaktadır. Buna göre bakır hurda fiyatları belirleyen faktörler nelerdir diye sıraladığımız zaman şu şekilde ifade edebilmemiz mümkün:

*Hurdanın ağırlığı ne kadar? *Soyulmuş hurda olması *Soyulmamış hurda olması birçok konular göz önünde tutularak fiyat belirlenmektedir.

Fakat genel olarak sektörde hurda alımı yapılırken değerinde bir alım söz konusudur. Eğer güvenilir ve değerinde bir hurda alımı yapacak olan firma arıyorsanız o halde kaliteli firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Karışık Kablo Hurda Fiyatları 70,00 TL-Kg

Çelik Kaplama Kablo Hurda Fiyatları 

62-106 TL-Kg

Ttr Kablo Hurda Fiyatları 

46-96 TL-Kg

Antigron Kablo Hurda Fiyatları 

75,00 TL-Kg

Yer Altı Enerji Kablo Hurda Fiyatları 

79,00 TL-Kg

Tek Damar Kalın İç Tesisat Kablosu Hurda Fiyatları

110,00 TL-Kg

 Fare Yemez Kablo Hurda Fiyatları – 82,00 TL-Kg

82,00 TL-Kg

Soyulmamış Kablo Fiyatı 2023

Kablolar soyulmamış bir şekilde ne kadar tutarında satışa sunulacak diye öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Soyulmamış kablo fiyatı güncel listesi şu şekildedir:

*Hurda yeraltı enerji kablosu çelikli fiyatı – KG/74 TL *Hurda %50 oranında bakır kablo KG fiyatı- 78 TL

*Hurda tek damar soyulmamış bakır kablo KG fiyatı- 100 TL *Hurda antigron KG fiyatı- 65TL

*Hurda fare yemez bakır kablo KG fiyatı- 80 TL Soyulmamış kablo fiyatının pek çok hususa bağlı olarak belirlenmiş olduğunu söylemek mümkün.

Bunlar elinizde var olan hurdanın miktarı, cinsi, kablonun bakır verimi gibi faktörlere göre bir fiyat belirleme yapılır.

Soyma Bakır Fiyatı 2023

Soyma bakır fiyatı, soyulmamış kablolara oranla daha yüksek fiyattan satışa sunulmaktadır.  Özellikle bakır kabloların hurda sektörü açısından bakıldığı zaman son derece değerli olduğunu söylemeliyiz.

Bu nedenle bakır kablonun cinsi her ne olursa olsun değerinde bir fiyatla satın alım işlemleri yapılmaya devam edilir.

Kablolar bakır ve plastik olmak üzere toplamda iki farklı dala ayırmamız mümkün olurken doğal olarak kablonun özelliğine göre fiyatlarda da bir değişiklik durumu ön plana çıkmaktadır.

Soyma bakır fiyatları konusunda firmamız üst düzey kalite standartlarında bir hizmet sunmaya devam etmektedir.

Kaliteli hizmetlerimiz ile sektörde öncü adreslerden biri olmayı başarmış durumdayız. Kablonun verimi dikkate alınarak fiyatlarında bir değişiklik durumu hakim olabilir.

Bakır Tel Hurda Fiyatı 2023

Bakır tel hurda fiyatı ne kadar olduğu da hurda alım satımı yapan pek çok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır.

Hurdaların özellik olarak geri dönüşüme uygun olmasından dolayı sektörde daima tercih edilen malzemeler arasında yer almasına neden olmaktadır.

Yapısal olarak bu hurda çeşidine göz attığımız zaman ince, uzun ve eğrilebilen bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda da geri dönüşüme uygun bir hurda çeşidi olarak sektörde tercih sebebi olmaktadır.

Tel hurdaların pek çok farklı çeşitleri mevcut olurken verim içeriğine göre de fiyatlandırma belirlenmektedir.

Beyaz Bakır Hurda Fiyatı 2023

Bakır hurdalar paslı ve paslı olmasa da her çeşit alınabilen önemli malzemeler arasında yer almaktadır. Üstelik hurdacılık sektörünün önemli malzemelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yaşamımızın hemen her alanında aktif şekilde kullanmış olduğumuz hurdaların alım ve satım işlemleri de yapılmaktadır.

Böylelikle bakır kablo hurdaları olanlar adres bilgisi vermesi ile hurdaların anında satılmasını da sağlamaya başlamış olur.

Hurda türleri içerisinde yer alan beyaz bakır hurda fiyatı verimlilik özelliğine göre belirlenir. Fakat ortalama olarak KG fiyatının ne kadar olduğuna baktığımız zaman 120-135 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor. Elinizde beyan bakır hurda varsa satmak için firmamızla görüşebilirsiniz.

Hurda Kablo Alım Satım Piyasası

İstanbul’un hemen hemen birçok semtinde hurda kablo alımı yapan noktalar bulunmaktadır. Özellikle günümüzde hurdacılık işleri çok daha fazla değerli olmakta ve geri dönüşüm açısından da büyük önem arz etmektedir.

İstanbul’da hurda kablo alım satım piyasası içerisinde bu hurda türünü alım yapan yerler de birçok noktada bulunmaktadır. İstanbul’un neresinde ikamet ederseniz edin; size en yakın hurda kablo alım satımı yapan firmaları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Hurda kablo alım satım piyasası içerisindeki ürünler de oldukça geniş bir yelpaze şeklindedir. Telefon kablosu, yer altı enerji kablosu, tesisat kabloları, antigron kablo, yüksek gerilim kablosu, bina iç tesisat kablosu, demirli kablo, karışık kablo gibi birçok hurda kablo çeşidi bulunmaktadır.

Yani İstanbul’da hizmet veren hurda kablo alımı yapan yerlerde bütün bu kablo çeşitlerine rastlamanız mümkündür.

Sizlerin de elden çıkarmak istediğiniz hurdaya dönmüş kablolarınız varsa hiç vakit kaybetmeden size en yakın hurdacı firmasına gitmenizi öneririz.

Hurda Kablo Alımı Yapan Yerler | Hurda Kablo Türleri

Hurda kablo türleri, farklı rakamsal değerlerde piyasada alım satım işlemlerine tabi tutuluyor. Hurda kablo türlerinin fiyatları ise genelde haftalık periyotlarda değişiklik gösteriyor.

Elinizde olan hurda kablolar için fiyatları öğrenmek istiyorsanız, haftalık belirlenmiş güncel fiyat listelerine göz atmanız gerekiyor.

Ayrıca bu tip hurdaları elinizden çıkaracağınızda, hurda miktarınız arttıkça biçilecek değer ve fiyatların da artacağını unutmamanız lazım.

Toplu olarak hurda kablo satışlarınızda daha yüksek bir kâr elde edeceğiniz de bu durumda aşikârdır.

Hurda kabloların fiyatları, hem 2019 hem de 2020 senesi itibariyle kayda değer bir şekilde artmıştır. Hurda fiyatlarındaki bu artışlar, her türde olduğu gibi kablo hurda türünde de fiyat listelerini etkilemiştir.

Kablo geri dönüşüm hizmet ve faaliyeti veren hurda firmalarında rastlayabileceğiniz hurda kablo türleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Antigron kablo, gtip kablo, nya kablo, fiber kablo, cat6 kablo, hdmi kablo, ethernet kablo, vga kablo, anten kablosu, elektrik kablosu, dvi kablo, usb kablo, hes kablo, internet kablosu, telefon kablosu, fiber optik kablo, sata kablo, ttr kablo, uydu kablosu, scart kablo, elektronik kablo, topraklama kablosu, nyy kablo, dya kablo, cat5 kablo, data kablosu, yanmaz kablo, pvc kablo, fare yemez kablo, sanayi kablosu.

Kablo Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Kablolar hayatımızın her köşesinde her yerindedir. Teknoloji çağının iyice yerleşmesiyle beraber elektronik eşyalardan tutun da ev hayatında ki tüm elektrikli cihaz kullanımında kurşun kablolar, bakır içeren kablolar, kalay içeren kablolar, SWA örülmüş kablolar, pirinç malzemeli kablolar, pamuk örülü kablolardan yararlanmaktayız. Kablo dışarıdan sadece plastik olarak görülse de içerisinde çeşitli iletken malzemeler barındırmaktadır.  

Zaman içerisinde yıpranan, kırılan, eskiyen ve deforme olan kablolar yerini yenilerine bırakırken oluşturduğu hurda birikintisi de bizi geri dönüşüme katkı sağlamamıza sağlar. Kablolar özellikle yalıtım, elektrik ve izolasyon gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Hurda Kablo Geri Dönüşümü

Hurda geri dönüşümü metal geri dönüşümleri altında oldukça önemlidir. Çünkü hurda kablolar genel olarak bakır temelli materyallerdir.

Bakır sanayi, ulaşım, otomotiv, kuyumculuk gibi pek çok alanda ihtiyaç duyulan bir madde olmuştur. Durum bu olunca hurda kablo geri dönüşümü ön planda tutulan bir uygulama haline gelmiştir.

Hurda kabloların geri dönüşümü ile sağlanan faydalar küçük gibi görünse de zaman içerisinde büyük kazanımları oluşturacak niteliktedir.

Üretim faaliyetlerinde ham madde arayışında olan kuruluşlar adına iyi bir hamle olacaktır. Geri dönüşüm işlemleri kısaca ihracattan çok ithalat faaliyetlerinin yer aldığı ülkemizde doğrudan olmasa da üretimi tetikleyecek unsurları oluşturmayı sağlayacaktır.

Hurda Kablo Nasıl Geri Dönüştürülür?

Hurda kablo nasıl geri dönüştürülür konusu herkesçe merak edilir. Ekonominin temeli olan geri dönüşüm işlemleri günümüzdeki teknolojilerle oldukça basit bir hale getirilmiştir.

Hurda kablo geri dönüşümü toplama, biriktirme, ayıklama ve kimyasal işlemler doğrultusunda seyreden bir organizasyon olmuştur.

Hurda kablolar seyyar hurdacılar ya da tesisler ölçeğinde toplanma işlemine tabi tutulur. Türlerine göre ayıklanır ve farklı işlemlerin gerçekleştirilmesi için geri dönüşüme yollanır.

Hurda kablo alan firmalar hangileridir, İstanbul hurdacıları isimli yazılı yazımızda hurda alımı yapan firmalar, hurda geri dönüşüm işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiği hakkında bilgiler verdik. İlgili konulardaki diğer yazılarımıza sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

En Yüksek Fiyattan Hurda Kablo Nasıl Satılır?

İstanbul Hurdacılar Birliği olarak amacımız her hurda türü için en iyi fiyat üzerinden ticaret gerçekleştirmek. Bunu sağlamak için size şunları öneriyoruz;

  1. Birkaç farklı açıdan hurda kabloların fotoğrafını çekin.
  2. Kablo hurdasının içinde herhangi farklı bir şey olup olmadığını kontrol edin.
  3. Net bir fiyat almak için kablo cinsini not edin.
  4. Tahmini ağırlığı kg olarak not alın.
  5. Tüm bu bilgileri bize whatsapp programı üzerinden gönderin.
  6. Size gelen fiyat teklifini değerlendirin.
  7. Kabul etmeniz halinde konum bilginizi yine whatsapp ile gönderin. Müsait olduğunuz bir zaman dilimi belirttin. Hurdacı servisimiz adresinize gelip nakit ödeme yaparak alım işlemini gerçekleştirecektir.

Firmamız bünyesinde her kalınlıkta ve ebattaki kabloyu soymak için makine mevcuttur. Lütfen bakır ve kabloyu birbirinden ayırmak için ilkel yöntemlere başvurmayın.

Bu hurda kablo değerini düşürmektedir. Detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Bizi 0539 698 67 83 nolu hurdacı telefonu üzerinden arayarak güncel hurda kablo fiyatları da isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir