Hurda Karton

Hurda Karton Alanlar

Hurda Kitap Kağıt Hurdası Dosya İmha Firması Ülkemizde binlerce kişi tarafından gerçekleştirilen işlerden biri de karton ve kağıt toplayıcılığı olup özellikle bu iş sonrasında hem geri dönüşüm sağlanmış olmakta hem de çevreye yararlı bir faaliyet yapılmış olup. Aynı zamanda ek gelir kapısı da olan bu alım satım hizmetinde toplanan kağıt ve kartonlar daha sonra geri dönüşümleri sağlanmak üzere hurda karton alanlartarafından toplanmakta ve asıl alıcılara satılmaktadır. Genel itibari ile kağıt ve karton hurdası alanlar için satışlar kilogram başına yapılmaktadır ve ne kadar toplanırsa kağıt türüne göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda farkı illerde bu alım satımı gerçekleştiren binlerce firma bulunmakta olup gazete, karton ve sadece kağıt alım satımı gerçekleştirilmektedir.

Kitap ve Arşiv İmha

Hurda Karton Alanlar ve 2020 Fiyatları

Hurda denildiğinde akla genel itibari ile demir ve bakır ve benzeri malzemeler girse de aynı zamanda en çok alım satımının yapıldığı hurda türleri arasında kağıt ve kartonlar yer almaktadır. Bu noktada özellikle hurda karton alanlararasında bulunan firmalar kağıt ve karton türüne göre farklı fiyatlandırmalar yapmaktadır. Fakat küçük de olsa Türkiye genelinde aşağı yukarı fiyatlar benzerlik göstermektedir. Topladıkları kağıt ve benzeri tür hurdaların satılırken ne kadar ettiğini öğrenmek isteyenler için genel geçer fiyatları “Hurda karton alanlar ve 2020 Hurda fiyatları” şeklinde ifade etmek mümkündür.

  • Kağıt, karton ve türe göre fiyat farklılıkları bulunmakta olup çoğunlukla kilogramına göre ödeme tutarı da değişmektedir.
  • Buna göre başlıca kağıt hurdası alan firmaların birim fiyatlarını sizler için derledik.
  • A4 tipi normal bir fotokopi kağıdının hurda olarak satılması durumunda kg başına 0,55 TL ödeme yapılmaktadır.
  • Karton bardak olarak toplanan hurdalar için kg başında 1,20 TL ödeme yapılmaktadır.
  • Aynı zamanda beyaz hurda kağıt için kg başına 0,45 TL,
  • Peçete kağıdı olarak kullanılan hurda türü için ise yine 0,45 TL,
  • Renkli hurda kağıt için kg başına a0,25 TL,
  • İplik ya da bobin kağıdı olarak bilinen hurda türü kağıt için ise kg başına 0,32 TL ödeme yapılmaktadır.
Dosya Arşiv İmha

Hurda türü kağıt olarak aynı zamanda gazetelerin alım ve satımı da gerçekleştirilmekte olup bu noktada kullanılmış olarak satılan gazeteler için hurda karton alanlartarafında verilen fiyatlar kg başına 0,50 TL ile 0,60 TL arasında değişiklik göstermektedir. Türkiye’nin birçok ilinde bu alımı yapan firmalar bulunmakta olup sitede detaylı bilgiler elde etmek mümkündür.

Hurda Kağıt Türleri

Hurda kağıt türleri, diğer hurda ürünleri gibi çok çeşitlidir. Hurda toplama, alım ve satım işi yapan birçok kişi tarafından en çok alım satım yapılan türlerden biri de kağıt hurdası olmakla birlikte birçok türde alım ve satımlar gerçekleştirilmektedir. Kağıt hurdası satmak isteyenler için en merak edilen konularda biri de hangi tür hurdanın alım satımının yapıldığı, hangi tür hurdaya ne kadar ücret ödendiği başta yer almaktadır. Türkiye genelinde de kağıdın her türünün alım satıma konu olduğunu ifade etmek gerekir. Özellikle hurda karton alanlartarafından her türlü karton hurdası, günlük gazete, kitap ya da dergi, kutu, karton bardak ya da kağıt türü her türlü malzemenin alımı ve satımı hurda firmaları tarafından gerçekleştirilmemektedir.

Hurda alımı yapan firmalarca kağıdın ya d kartonun türüne göre birim başına ödeme yapılmaktadır. Kartona başka, A4 kağıda başka ve karton bardak gibi çok farklı türlere birim başına farklı ödeme gerçekleştirilmektedir. Bu noktada hurda karton alanlartarafından hurdalar istediğiniz yerden alınabilir ya da hurdalarınızı firmalara kendiniz götürerek ücreti anında alabilirsiniz. Çevreyi de koruyucu bir piyasa olan kağıt be karton alım satımı bu sebeple önemlidir.

İstanbul Hurda Kağıt Alımı

İstanbul hurda kağıt alımı yapan pek çok hurda faaliyeti gösteren tesisten bahsedebilmek mümkündür. Özellikle bu tesislerden bazıları, bugün bazı tesislerde hurda kağıt değeri düşmüş olsa da, hâlâ değerli hurdalar arasında sayılabiliyor. Bu hurda kağıt türleri arasında karton kağıt hurdası, defter ya da kitap hurdası gibi tonaj tutan ve temiz kağıt hurda türleri yer alıyor ve yüksek hurda fiyatları üzerinden bu kağıt hurdaları alınıyor. Hurda kağıtların geri dönüşümü, ne yazık ki günümüzde çok da önemsenmemeye başlandı. Genel olarak İstanbul hurdacı firmaları, bu kağıt hurda türlerinden çok kâr elde edemediklerinden dert yanıyorlar. Çünkü İstanbul hurda sektöründe karton üzerine biçilen fiyatlar çok yüksek olmuyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir