düzce hurdacı firmaları

Bakır hurdası en çok geri dönüşüme gönderilen hurda türleri arasında yer almaktadır. Bakır maddesinin rengi kızıldır ve en çok kullanım alanına sahip maddelerden birini oluşturur. Eski çağlardan beri kullanılan bakır maddesi günümüzde bakır hurda olarak da değerlendirilir ve geri dönüşüm merkezlerinde yeniden işlenerek geri kazanılır.

Bakır, ısıyı ve elektriği en iyi ileten element olması nedeniyle soğutma, ısınma ve elektrik sektöründe oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra paslanmaz bir yapısının olması, kaplama alanında da sıklıkla tercih edilen bir malzeme olmasını sağlamıştır. Bu da günümüzde birçok alanda bakır hurdaları bulunduğunun bir göstergesidir.

Bakırın kilosu dünyada ve ülkemizde yurt dışındaki borsaya göre belirlenmektedir. Bu da ülkemizdeki bu tür hurda fiyatlarının döviz kuru ile bağlantılı olarak değiştiğini göstermektedir. Başka bir deyişle borsa ve dolarda yaşanan olası değişimler anlık olarak bakır fiyatlarına da etki etmektedir. Bu sebeple günlük bakır fiyatlarının yakından takip edilmesi ile bakırın kilogram fiyatı hesaplanabilmektedir.

Bakır hurdası alanında verilen hizmet 7/24 devam etmektedir. Bu kapsamda soyma bakır, külçe bakır, lama bakır, antigron kırma bakır, ttr kırma bakır, kırkambar bakır ve bakır talaşı bulunmaktadır.

Bakır Hurdası Kilosu Nasıl Yükselir?

Bu hurdaların kilosu Londra Metal Borsasında belirtilen bakır fiyatlarına göre düzenlenmektedir. Başka bir deyişle bu hurdaların kilogram fiyatı, arz talep ekonomi yasaları çerçevesinde borsada belirlenen bakır fiyatlarından, fiyat farkı azaltılarak oluşturulmaktadır. Ek olarak hurda kilosu, Londra Metal Borsasında güncellendiği için ülkemizde yer alan bakır hurdası fiyatları döviz kuru ile hesaplanmaktadır.

Bakır Hurdası Saf Hali

Bakır hurdası fiyatlarını etkileyen faktörlerin en başında bakır hurdasının saf halde olup olmadığı bulunmaktadır. Hal böyle olunca, bakır birçok sektörde farklı ihtiyaçlar dahilinde kullanılmaktadır. Bu yüzden bakır hurdaları genellikle saf olarak bulunmamaktadır. Birçok üründe, kablolarda ya da endüstriyel amaçlarla farklı malzemelerde kullanılır.

İşte bu yüzden, bakır hurdası alınırken ayrıştırılarak alınması gerekmektedir. Bakır hurdası alınırken artı olarak işçiliğe de ihtiyaç duyulmaktadır. Mesela, kabloların içerisinde yer alan bakırın çıkartılması için dış kısımda yer alan plastik kaplamanın çıkartılması gerekmektedir. Birbirinden farklı nitelikte bakır hurdası türlerinde farklı işçilikler de gerekebilmektedir. Bu da artı olarak işçilik, maliyet ve zaman kavramlarını ortaya çıkartmaktadır. Bu nedenle alınacak hurda fiyatları işçilik oranına göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Bakır Hurdası Hizmeti

Bakır hurdası hizmetleri kapsamında faaliyetlerini gerçekleştiren firma, hurdalık malzemeleri kolay ve seri bir şekilde istenilen adresten teslim almaktadır. Teslim aldığı kullanılmayan ve hurda malzemeleri geri dönüşüm merkezlerine ulaştıran Bakır hurdacı firması, ilgili malzemelerin yeniden kazandırılmasına da imkan sağlamaktadır. Nitekim geri dönüşüm merkezleri aracılığıyla hurda malzemeler hammadde haline dönüştürülerek, tekrardan şekillenebilecek hale getirilir. Bu sayede kullanılmayan ürünler tekrardan kullanılabilecek hale getirilerek ülke ekonomisine de katkı sağlar.

Günlük yaşantı içerisinde bireylerin kullanmış olduğu birçok madde Bakır hurdası hizmetleri tarafından toplanmaktadır. Toplanan, kullanılmayan malzemeler ve hurda ürünler geri dönüşüm merkezlerine ulaştırılır. Bu sayede ilgili hurda eşyaların tekrar işlenmesi sağlanır. Plastik, cam, bakır, çinko, kağıt ve alüminyum gibi birçok madde geri dönüştürülerek, tekrardan geri kazanılır.

Geri dönüştürülen kullanılmayan malzemeler, hurdalar ve atıklar çevre kirliliğinin de azalmasında etkin rol oynar. Nitekim sürekli biriken ve geri dönüştürülmeyen ürünler doğada yer kaplayarak, çevre kirliliğine yol açar. Bu da ilerleyen zamanlarda insan sağlığı konusunda da tehlike teşkil edebilmektedir.

Bakır Hurdacı Telefon Numaraları

Bakır hurdacı telefon numarası, müşterilerin hurda şirketleri ile iletişim kurabilmelerine olanak sağlayarak, ellerinde bulunan hurda türlerindeki ürünler hakkında bilgi verebilmelerini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, Bakır hurdacı telefonu ile iletişim kurulduğunda, teslim edilecek hurda malzemelerinin adresi de söylenilebilir. Bu sayede Bakır hurdacı ekibi ile birlikte söylenen adrese gelerek ilgili hurdalık ürünleri o gün ki fiyat değeri üzerinden teslim alabilir.

Diğer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.