Güncel Hurda Fiyatları

İSTANBUL HURDA FİYATLARI

Haftalık hurda fiyatları aşağıdaki tabloda döküm liste halinde sunulmaktadır. En güncel hurda fiyatları için sitemizi takip edebilirsiniz.  Hurdacı İstanbul genelinde hurda fiyatları ile ilgili İstanbul Hurda Borsası‘na göre günlük değişimler yaşanabilmektedir. Günlük hurda fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak ve anlık takip yapabilmek için lütfen arayınız:

COVID-19 Yenmek İçin #EVDE KAL

0531 628 31 80

Güncelleme tarihi: 06 Mart  2020 Pazartesi

Hurda Demir Fiyatları

Fiyat Listesi
Toplama Demir90 KRŞ
Hurda Dkp1,10 TL
Ekstra1,10 TL
Teneke0,45 TL
Pik Talaş1,25 TL
Demir Talaş1,30 TL
Yıkım Çıkma Demir1,10TL
Hurda İnşaat Demiri1,10 TL

Hurda Bakır Fiyatları

Fiyat Listesi
Lama Bakır30,00 TL
Kırkambar24,00 TL
Kızıl Talaşı25,00 TL
Soyma Bakır30,00 TL
Kırma Antkron25,50 TL
Kırma TTR22,50 TL
YANIK BAKIR23 TL

Hurda Alüminyum Fiyatları

Fiyat Listesi
Alüminyum Araiş6,00 TL
Bakırlı Petek7,00 TL
Alüminyum Profil Çıkma6,00 TL
Tel Alüminyum7,00 TL
Talaş4,50 TL
Ofset Matbaa Kalıbı8,60 TL
Alüminyum Sac7,80 TL
Alüminyum İçecek Kutusu4,40 TL

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Fiyat Listesi
310 Paslanmaz9, TL
310 Talaş6,50 TL
304 Krom5,00 TL
304 Talaş4,30 TL
201 Paslanmaz1,50 TL
202 Paslanmaz1,70 TL
316 Krom8,50 TL
316 Krom Talaş4,80 TL
430 Paslanmaz5,60 TL

Hurda Sarı Fiyatları

Fiyat Listesi
Kırkambar Sarı16,50 TL
Çubuk Ucu Sarı16,00 TL
Hurda Su Saati16,50 TL
MS-70 Sarı Araiş21,00 TL
MS-64 Sarı Araiş21,50 TL
MS-58 Sarı Çubuk Talaş16,50 TL

Hurda Kablo Fiyatları

Fiyat Listesi
Hurda Kablo Karışık7,00-13,00 TL
Fare Yemez Kablo11,00-15,00 TL
Antigron7,00-16,80 TL
İçi Çelik Kablo6,00-13,80 TL
Tek Damarlı Kablo Tesisat Tipi16 TL
Enerji Kablosu Yeraltı14,50 TL

Diğer Hurda Fiyatları

Fiyat Listesi
Pimapen Beyaz1,60 TL
Pimapen Renkli1,20 TL
Hurda Kurşun8,00 TL
Zamak12,00 TL
Alkopan2,00 TL
Sökülecek Motor2,60 TL
Akü4,30 TL
Hurda Çinko8,00 TL

Hurdacı İstanbul Değerlendirmesi

İstanbul kalabalık nüfusa ve yoğun endüstri alanlarına sahip olması nedeniyle geri dönüşüm sektörünün hızlı büyüdüğü bir şehir olmuştur. Özellikle metal ürünlerin üretim fabrikalarına daha ekonomik ham madde temin edilmesini sağlayan hurdacılık her geçen gün sektörler arası ağını genişletmiştir. Ekonomi ile doğrudan bağlantılı olan geri dönüşüm sektörü ülkemizde kendi borsasını da oluşturmuştur. Özellikle İstanbul hurda fiyatları anlık değişimlere uğramaktadır. Bu da hurda piyasasında dalgalanmalara yol açmaktadır. İşte bu hurda fiyatlarının artışı ve inişlerini kolay takip edebilmek için İstanbul hurda borsası açılmıştır.

İstanbul’da her alanda ihtiyaç oluşturan ham madde tedariki için hurdacılık vazgeçilmez bir yöntemdir. Hurdacı firması olarak atık ve atıl durumda olan malzemelerin toplanması ve ayrıştırılması sonucunda çöpe gidecek malzeme geri dönüşüme kazandırılmış olunur. Örneğin firma olarak elektrik elektronik alanında hiçbir malzemenin çöpe gitmemesi için çaba harcıyoruz. İstanbul’da elektrikçilere bakır tel ve hurda kablolar için iyi fiyat teklifi veriyoruz. Bize telefon ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. Yine aynı şekilde İstanbul’un tüm ilçelerinde tesisatçılara atıl durumda olan metal borular, pirinç banyo ve mutfak eşyaları vb. için yerinde alım hizmeti sunuyoruz.  0539 698 67 83

Hurda Fiyatlandırma
Hurda Fiyatlandırma

METAL GERİ DÖNÜŞÜM ORANIN İSTANBUL HURDA FİYATLARINA ETKİSİ

Hurda metal kullanım ömrünün sonunda çeşitli şekillerde atıl duruma gelmiş olur. Bizim gibi hurdacı şirketleri bu metalleri düzgünce toplar veya doğrudan satın alır. Sonrasında bunları cinsine ve kalite durumuna göre gruplandırır. Bu işlem hurda metalin tam anlamıyla geri dönüştürülme oranını artırır. Ayrıca hurdanın saflık oranı da arttığı için değeri yükselmiş olur. Daha sonrasında hurdanın toz diğer atıklardan temizlenmesi işlemleri sonrasında geri dönüşüm fabrikalarına gönderilir. Fabrika bunlardan ihtiyaca göre üretim yaptığı ürünleri oluşturur. Bu üretim doğrudan madenlerden ham madde elde etmeye göre oldukça ekonomiktir. Bu aradaki maliyet azalması hurdaya ekstra fiyat olarak yansır. İstanbul gibi büyük şehirlerde hurdaların geri dönüşüme ne kadar büyük oranda gönderilmesi o kadar iyi bir fiyat elde etmesini sağlar.

Üretiminde doğru adımlar kullanılmış metaller, özelliklerini kaybetmeden defalarca tekrar kullanılabilir. Türkiye’de geri dönüşüme en çok gönderilebilen malzemelerin ilk başına çelik geliyor. Geri dönüşüm sayesinde aynı malzemeden en çok üretilen ürün ise alüminyumdan oluşan içecek kutularıdır. Kola ve diğer teneke meşrubat kutuları buna örnektir. Maddi değeri yüksek olan altın, gümüş, bakır ve alüminyum da geri dönüşüm sektöründe işlem görmektedirler. Dünya geneline baktığımızda ise yıllık yaklaşık 350 milyon ton hurda metal geri dönüşüme kazandırılıyor.

Hurda Fiyatlarında Dalgalanma
Hurda Fiyatlarında Dalgalanma

Hurdaların Fiyat Parametreleri Nelere Göre Değişiyor?

İstanbul hurda fiyatları mevsimsel etkilenme de yaşamaktadır. Özellikle inşaat sektörünün durağanlaştığı kış aylarında hurda demir tedarik etmek zorlaşmakta bu da fiyatları yükseltmektedir. Aynı kategorideki farklı ürünlerde fiyat farkının bulunmasının nedeni ise geri dönüşüm işlem basamaklarının çokluğu ve zahmeti ile ilgilidir. Örneğin önceden standart bir elektronik borda sahip olan cep telefon hurdaları için fiyatlandırma üç aşağı beş yukarı aynıydı. Ancak günümüzde telefonlarda kullanılan parçaların birbirinden çok farklı olması ve bazı modellerden hurda parça ayrıştırması oldukça zahmetli olması nedeniyle ücretlendirme de farklılık göstermektedir.

Hurda Fiyat Kriterleri

Şirketimiz elinizdeki hurdanın cinsini ve kalitesini anlamak için teknolojik araç gereçlerin yanı sıra sensörler de kullanmaktadır. Değerli hurdalar böylece tam karşılığını bulmaktadır.  İstanbul hurda fiyatları bilgisini öğrenen birçok kişi hurdacılık sektöründe iş yapabilir miyim düşüncesine kapılıyor. Haksız da sayılmazlar. Çünkü İstanbul’da hurdacılık gerçekten çok karlı bir iş fırsatı sunmaktadır. İşini bilen ve hakkıyla yapan şirketler ile temas halinde olursanız topladığınız hurdanın hakiki değerini alırsınız. Siz de deneyimli hurdacı personelimiz ile görüşüp hurdadan iyi bir kazanç elde etmek isterseniz iletişim sayfasındaki numaradan bize ulaşabilirsiniz. Hurdacılık yapmaya kesin niyetli iseniz hurda birikimlerinizden en iyi kazancı sağlamak, en azından zarar etmemek için İstanbul hurda fiyatlarını anlık takip etmelisiniz.

Firmamız İstanbul hurda fiyatları konusunda anlık bilgilendirme yapmanın yanı sıra endüstri alanında iş yapan şirketler ile ortak projeler de yürütmektedir. Ayrıca firmamız ihaleler ile geri dönüşüm alanında kamuya da hizmet vermektedir.

HURDA TÜRLERİNE GÖRE FİYATLANDIRMA SİSTEMİ

DEMİR HURDASI FİYATI

Hurda Demir Fiyatları
Hurda Demir Fiyatları

Hurda demir fiyatı İstanbul hurda fiyatları arasında en çok merak edilen fiyattır. Bunun nedeni sektörde oldukça fazla yer tutmasıdır. Daha çok şantiye ve inşaat alanları ile yıkım-söküm-kesim işlerinden elde edilmektedir. Fiyatlandırma kriteri olarak; inşaat sektöründe ikinci el kullanılabilme durumu, kalite durumu başlıca etkendir. Şantiye sahalarında biriken hurda demir için ise; hurdanın sahadaki konumu, yani toplu mu dağınık mı, saflık oranı, paslanmış demir hurdası fiyatı düşürür. Yıkım işlerinden çıkan hurda demir için ise; yapılacak işin maliyeti fiyatlandırmayı doğrudan etkileyen ana olaylardır.

HURDA BAKIR FİYATI

Hurda Bakır Fiyatları
Hurda Bakır Fiyatları

Bakır hurdası daha çok elektrik ile sektörden çıkmaktadır. İstanbul’da en çok bulunan hurda bakır çeşitleri soyma bakır, lama bakır imalat artığı, antkron kırma, ttr kırma, kırkambar karışık kırma, kırkambar bakır, araiş sarı, çubuk ucu parça, çubuk talaşı, kırkambar sarı, radyatör bakırıdır. İstanbul hurda fiyatları bakır kurunda bu çeşitlere göre fiyatlandırılır.

ALÜMİNYUM HURDA FİYATI

Hurda Alüminyum Fiyatları
Hurda Alüminyum Fiyatları

Alüminyum yapısı gereği birçok alanda kullanılabilen bir metaldir. Ayrıca direk madenden elde edilmesi geri dönüşümden elde edilmesine göre oldukça fazla maliyetlidir. Bu durum alüminyum hurdasının geri dönüştürülme oranını artırmaktadır. Bu sayede hurda alüminyum fiyatı dünya genelinde olduğu gibi İstanbul hurda fiyatları içinde de iyi bir konuma sahiptir. Alüminyum kullanan üretim yerlerinin çoğu imalat artığı olarak alüminyum parçaları açığa çıkarır. Bunlara araiş de denir. Bu parçalar arasında sarı ve bakır mevcut ise fiyatlandırma biraz daha artmaktadır.

ATIK KAĞIT VE KARTON FİYATLARI

Hurda Kağıt Fiyatları
Hurda Kağıt Fiyatları

Kağıt mutlaka ama mutlaka geri dönüştürülerek kullanılması gereken müthiş bir araçtır. Kağıt yapımında ağaçların kullanılması bunu zorunlu kılmaktadır. Kağıt hurdasının fiyatlandırması kağıdın cinsine, mürekkep durumuna ve ayrıştırılması için özel işlem gerekip gerekmediği gibi özelliklere göre yapılmaktadır.

PLASTİK HURDA FİYATLARI

Hurda Plastik Fiyatları
Hurda Plastik Fiyatları

İstanbul’un her iki yakası için mevcut hurda plastik alımlarımız devam etmektedir. Haber vermeniz halinde ekiplerimiz adresinize gelip tüm plastik atıklarınızı satın alacaklardır. Plastik hurdasının fiyatlandırması atığın daha önce kullanıldığı alana ve şuan ki temizlik durumuna göre yapılır.

Hurda fiyatları için uzman personelimiz size en uygun fiyatı sunacaktır. Elinizdeki hurdanın fotoğraflarını göndererek fiyat teklifi isteyebileceğiniz gibi ücretsiz keşif elemanı da talep edebilirsiniz. Firma olarak uzun yıllardır İstanbul’da hurda fiyatları konusunda analiz çalışmaları neticesinde anlık takip yapmaktayız. Şirketimiz İstanbul hurda fiyatları için yapmış olduğu bu detaylı çalışmadan yararlanmak için telefon etmeniz yeterlidir.

Neden Hurdacılar Birliği?

İstanbul hurda metal geri dönüşümü sektörünü tüm hurda çeşitleri için yakından takip eden bir firma olarak bize güvenebilirsiniz. Motor, makine, kurşun, çinko, krom, pvc, sarı, araiş, demir, alüminyum, plastik, kağıt, bakır, kablo, çelik hurdaları için en güncel hurda fiyatlarını bizden öğrenebilirsiniz.

Haftanın her günü ve günün her saati ulaşabileceğiniz cep telefonu numarasından bizi arayın. İstanbul’da hurda satışı öncesinde mutlaka fikir olması açısından bizden fiyat isteyin. Size en iyi fiyatı sunacak şirketimiz sayesinde hurda ticaretinde kazanç sağlayın.

2020 Güncel Hurda Fiyatları

Hurda Fiyatları günlük olarak Değişmektedir Hurda Fiyatını Hurdanızın görsel olarak resimlerini gönderdiğiniz taktirde Sizlere net Hurda Fiyatlarınızı Verebiliriz çok karışık hurda ve malzemede yerinize gelerek ücretsiz analiz yaparız