Avcılar Cihangir Hurdacı

Avcılar Cihangir Hurdacı; TDK’ya göre hurda, eski maden parçalarına verilen isimdir. Hurdacılık sektöründe ise kullanılmamak üzere ayrılmış olan değerli malzemelere hurda denir. Artık kullanılmayan birçok eşyanın alt malzemesi oldukça değerlidir. Bu nedenle bu malzemeleri geri dönüştürerek hem doğaya katkıda bulunmak hem de ekonomiye katma değer katmak mümkündür. Hurda malzemeleri toplamak geri dönüşümün birinci basamağıdır.

Hurdacılığın Geri Dönüşüme Katkısı

Hurda eşyalar artık kullanılmasa da geri dönüştürülmesi mümkün olan malzemelerden oluşur. Bu malzemelerin ayıklanarak ve çeşitli işlemlerden geçirilerek yeniden işlenmesine geri dönüşüm adı verilir. Geri dönüşüm hurdaları genellikle değerli madenlerden oluşur ve işlenebilir malzemelerdir.

Doğada bulunan madenler oldukça sınırlıdır. Hurdacılık sektörü daha önceden işlenmiş fakat artık kullanılmayan malzemeleri toplayarak yeniden dönüştürülmesini sağlarken, doğadaki sınırlı madeni korumayı da amaçlar. Bu amaçla hizmet veren çeşitli şirketler arasında Avcılar Cihangir hurdacı şirketleri de yer almaktadır.

Avcılar Cihangir Mahallesindeki Hurdacılar

Cihangir Mahallesi, İstanbul’un Avcılar ilçesinde yer alan merkez bir mahalledir. Son verilere göre yaklaşık 64 bin kişinin yaşadığı bu mahalle, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alır. Her bölgede olduğu gibi Avcılar Cihangir’de de bazı firmalar hurdacılık hizmeti vermektedir. Avcılar Cihangir hurdacı hizmetlerini hem bu semtte bulunan firmalar, hem de Avcılar’ın diğer bölgelerindeki firmalar sağlamaktadır. Ayrıca komşu ilçelerde bulunan hurda şirketleri de Cihangir semtinden hurda alımı yapmaktadır.

Cihangir hurdacılarının hizmetleri arasında hurdayı yerinde ve yanınızda inceleme de vardır. Hurdacı firmaları ilettiğiniz konuma kısa bir süre içerisinde ulaşarak hurdalarınızı inceler ve fiyat teklifinde bulunur.

Avcılar Cihangir Hurdacıların Hizmetleri

Avcılar Cihangir hurdacı firmaları hurda malzemeleri toptan veya tane ile kabul etmektedir. Tane ile satışı genellikle elinde kullanılmayan eşya kalan kişiler uygulamaktadır. Bu eşyalar Cihangir’deki hurdacılar tarafından uygun fiyata satın alınır ve böylece geri dönüşüm süreci başlar. Genellikle tane ile satılan hurda eşyalar çamaşır makinası, bulaşık makinası, buzdolabı, sanayi makinası, televizyon, çelik ve demir dolap, çelik veya demir kablolardır.

Toptan satışları ise daha çok hurdacılık yapan kişiler ve inşaat, sanayi gibi sektörlerdeki firmalar tercih etmektedir. Avcılar Cihangir hurdacılarının toptan olarak satın aldığı malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • Trafo
  • Demir boru
  • İnşaat demirleri
  • Çatı malzemeleri
  • Demir veya çelik raf
  • İşçi kabini
  • Pano
  • Çelik veya demir boru
  • Demir veya çelik dolap
  • Demir, bakır, gümüş veya alüminyumdan yapılmış diğer malzemeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir