Avcılar Cihangir Hurdacı

Avcılar Cihangir Hurdacı firmamız, hizmetlerine devam ediyor. TDK’ya göre eski metal parçalara hurda denilmektedir. Hurda endüstrisinde, kullanım için ayrılan değerli malzemelere hurda deniliyor. Birçok eski eşyanın alt malzemesi çok değerlidir. Bu nedenle bu malzemeleri geri dönüştürerek hem doğaya katkı sağlamak hem de ekonomiye değer katmak mümkündür. Hurda malzemeleri toplamak, geri dönüşümün ilk adımıdır.

Hurdanın geri dönüşüme katkısı

Hurda ürünler, artık kullanılmasalar bile geri dönüştürülebilen malzemelerden yapılmıştır. Bu malzemelerin tasnif ve işleme yoluyla yeniden işlenmesine geri dönüşüm denir. Hurda geri dönüşümü genellikle değerli metallerden oluşur ve işlenebilir bir malzemedir.

Doğada bulunan mineraller oldukça sınırlıdır. Hurda sektörü, daha önce işlenmiş ancak artık kullanılmayan malzemeleri toplayıp geri dönüştürürken, aynı zamanda doğadaki sonlu minerali korumayı da amaçlar. Avcılar Cihangir hurda firmaları bu amaca hizmet eden çeşitli firmalar arasında yer almaktadır.

Avcılar Cihangir Mahallesindeki Hurdacılar

Cihangir Mahallesi, İstanbul’un Avcılar ilçesinde yer alan merkez bir mahalledir. Son verilere göre yaklaşık 64 bin kişinin yaşadığı bu mahalle, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alır. Her bölgede olduğu gibi Avcılar Cihangir’de de bazı firmalar hurdacılık hizmeti vermektedir. Avcılar Cihangir hurdacı hizmetlerini hem bu semtte bulunan firmalar, hem de Avcılar’ın diğer bölgelerindeki firmalar sağlamaktadır. Ayrıca komşu ilçelerde bulunan hurda şirketleri de Cihangir semtinden hurda alımı yapmaktadır.

Cihangir hurdacılarının hizmetleri arasında hurdayı yerinde ve yanınızda inceleme de vardır. Hurdacı firmaları ilettiğiniz konuma kısa bir süre içerisinde ulaşarak hurdalarınızı inceler ve fiyat teklifinde bulunur.

Avcılar Cihangir Hurdacıların Hizmetleri

Avcılar Cihangir hurdacı firmaları hurda malzemeleri toptan veya tane ile kabul etmektedir. Tane ile satışı genellikle elinde kullanılmayan eşya kalan kişiler uygulamaktadır. Bu eşyalar Cihangir’deki hurdacılar tarafından uygun fiyata satın alınır ve böylece geri dönüşüm süreci başlar. Genellikle tane ile satılan hurda eşyalar çamaşır makinası, bulaşık makinası, buzdolabı, sanayi makinası, televizyon, çelik ve demir dolap, çelik veya demir kablolardır.

Toptan satışları ise daha çok hurdacılık yapan kişiler ve inşaat, sanayi gibi sektörlerdeki firmalar tercih etmektedir. Avcılar Cihangir hurdacılarının toptan olarak satın aldığı malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • Trafo
  • Demir boru
  • İnşaat demirleri
  • Çatı malzemeleri
  • Demir veya çelik raf
  • İşçi kabini
  • Pano
  • Çelik veya demir boru
  • Demir veya çelik dolap
  • Demir, bakır, gümüş veya alüminyumdan yapılmış diğer malzemeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.