Mermerciler Sitesi Hurdacısı

Mermerciler Sitesi Hurdacısı; Hurda, kullanılmayan öğeler için genel bir addır. Hurda sektöründe kullanılan hurda terimi, demir, çelik, bakır, alüminyum, krom gibi değerli malzemelerden yapılmış ve geri dönüşüm potansiyeli olan ürünler için kullanılmaktadır. Hurda sektöründeki firmalar bu ürünleri toplar, ayrıştırır ve çeşitli geri dönüşüm tesislerine gönderir.

Hurdaya çıkarma, doğada sınırlı miktarda bulunan değerli metallerin geri dönüşümüne katkı sağladığı için oldukça önemlidir. Ayrıca bu hizmeti sunan firmalar plastik, hafriyat, ambalaj gibi malzemeleri de toplayarak doğanın korunmasını sağlıyor.

Mermerciler Sanayi Sitesi Nerededir?

Mermerciler Sanayi Sitesi, İstanbul Beylikdüzü Organize Sanayi Sanayi Bölgesi’nde yer alan bir sitedir. Bu site İstanbul’un Avrupa yakasında yer alır. Mermerciler sitesi 780 dönümlük araziye ve %80 doluluk oranına sahip bir sanayi bölümüdür. Bu sitede yer alan işletmelerin çokluğu hurdacı firması arayışına sebep olmaktadır. Mermerciler Sitesi hurdacısı olarak hizmet veren bazı firmalar bu bölgedeki hurdaları toplayarak ayrıştırmaktadır.

Mermerciler Sanayi Sitesindeki Hurdacılar

Mermerciler Sanayi Sitesi 280 parsel araziye sahip bir bölgedir. Bu bölgede bulunan birçok işletmenin hurda olarak ayırdığı malzemeler ortaya çıkmaktadır. Mermerciler Sitesi hurdacısı olarak bilinen firmalar ise bu malzemeleri satın alarak işletmelerin zarar etmesinin önüne geçer. Ayrıca hurdacılar atık ürün ve malzemeleri toplayarak temiz bir çevre oluşturur. Bu malzemelerin toplanması hem site içerisindeki çevrenin düzenlenmesi için hem de malzemelerin geri dönüşüme katkıda bulunması için oldukça önemlidir. Mermerciler Sanayi Sitesi’nde en sık karşılaşılan hurda türleri atık plastik, atık naylon, atık çatı ve çelik konstrüksiyondur.

Mermerciler Sitesi Hurdacısının Farkı

Sanayi sitelerinde hurda miktarı oldukça fazla çıkar. Ancak bu hurdaların yerlerinden sökülmesi veya kesilmesi için bazı özel araçlar gereklidir. Mermerciler Sitesi hurdası olarak bilinen firmalar bu işlemleri yapabilmek için gerekli ekipmanlara sahiptir. Bu söküm işlemlerinden bazıları fabrika içi kesim, çatı sökülmesi ve metal konstrüksiyon kesimidir. Ayrıca sanayi sitelerindeki hurdalar büyük tonajlara sahip olduğu için taşıma için büyük araçlara ihtiyaçları vardır. Bu taşıma işlemlerini de yalnızca alt yapısı bulunan hurdacılar yapabilmektedir.

Diğer yazılar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir