bayrampasa-hurdaci-numarasi

Bayrampaşa hurdacı numarası arıyorsanız, internet arama motorlarında arama yaparak yaşadığınız veya çalıştığınız yere en yakın hurdacıyı bulabilirsiniz. Hurdacılık eski çağlardan beri varlığını sürdüren bir meslektir ve günümüzde binlerce ton atık malzeme geri dönüştürülerek büyük geri dönüşüm tesislerinde kullanılmaktadır.

Geri dönüşümün faydaları çok büyük. Ülkemize en büyük katkı doğamızın korunmasıdır. Her yıl milyarlarca ton atık, toprağımızın ve suyumuzun karışık ve yoğun kirlenmesine neden olmaktadır.

bayrampasa-hurdaci-numarasi
bayrampasa-hurdaci-numarasi

Çöpe atılan atık malzemeler bir süre sonra sera gazı gibi hava kirliliğine neden olan gazlar açığa çıkarırlar. Tüm bu çevre kirliliğinin azalması geri dönüşüm ile mümkündür. Hurda alım fiyatları satmak istediğiniz hurda malzemesinin değerine göre değişiklik gösterir.

Bozulan elektronik cihazlar, eskiyen beyaz eşyalar, demir, çinko, alüminyum, bakır ve çelik gibi metal hurdaların değeri yüksektir. Metal hurdaların tanesini 35 TL’den satabilirsiniz. Kilo ile satarsanız fiyatlar toplu olarak belirlenir. Düzenli olarak hurda satışı yaparsanız ek gelir elde etmiş olursunuz.

Hurdacılık hem satan tarafa hem de alan tarafa kazandırır. Bireysel olarak gelip evinizden hurda eşyalarınızı satın alan kişiler sonra giderek hurdaları büyük firmalara satar.

Deposu olan bir hurdacıyla çalışırsanız eğer verdiğiniz hurdalar önce türlerine göre bu depoda ayrıştırılmak üzere bekletilir. Geri dönüşüm tesislerine gidecek olan hurdaların içlerindeki tüm atık ve yabancı maddelerden arınmış olması gerekir.

Hurda Alımı

Evinizdeki eşyalar haricinde iş yerinizde bozulan elektronik cihazları ve artık kullanılamayacak ve işlevini yitirmiş evrak ya da dosyaları hurda olarak verebilirsiniz. En çok geri dönüşüme uygun olan malzemelerden biri kağıtlardır.

Hurda alım satım kullanılamayacak kağıtlar üzerinden yapılır ve binlerce ton kağıt önce geri dönüşüm depolarında işlemden geçer. Kağıtlar su yoluyla liflerine ayrılır ve mürekkeplerinden temizlenirler. Ayrılan lifler iyice temizlenerek geri dönüşüm ile yeniden kağıt haline getirilirler.

Senede milyonlarca ağaç kesilmekten geri dönüşümle elde edilmiş kağıtlar sayesinde kurtulur. Doğaya olan büyük katkısı ile hurdacılık asla eskimeyecek ve önemini kaybetmeyecek bir sektördür. Hurdacılık ülkenin kalkınmasını sağlar.

Hurda Alımı Yapan Firmalar

Günümüzde pek çok kişi hurdacılık sektörünün kazançlı bir iş olmasından dolayı bu sektöre yönelmiştir. Eskiden mahallelerde el arabasıyla gezen hurdacılar çok fazla olmasa da hala vardır. Onların yerini büyük firmalar ve devasa geri dönüşüm tesisleri almıştır. Hurda alımında KDV eğer bireysel olarak birkaç küçük parça satacaksanız yoktur.

Fabrikalar ile çalışan büyük firmalar ise ortada bir sözleşme ve yüksek sayıda ürün alım satımı olduğu için KDV ödemek zorundadır.

Hurdacılık işi yapmak istiyorsanız öncelikle hangi bölgede çalışacağınızı iyi seçmelisiniz. Örneğin sanayi bölgesinde çalışırsanız hurda toplama şansınız daha yüksek olacaktır. Hangi bölgeden hangi hurda malzemesi daha çok çıkar gibi bilgiler de önemlidir.

Hurda Alım Belgesi – Hurdacı Numarası Bayrampaşa

Hurda alım belgesi bu işi bireysel olarak yapan küçük işletmeler için zorunlu bir belge değildir. Eğer elinizde yüksek miktarda hurda varsa örneğin inşaat firmasıysanız tüm belgeleri tam olan bir firmayla çalışmanız gerekir. Hurda alım sözleşmesi örneği diye aratarak örnek sözleşmelere ulaşabilirsiniz.

Büyük firmalar hurdaları adresten gelerek teslim alırlar. Hurda malzemesinin boyutuna ve sayısına göre bu araçlar kamyon ya da tır olabilir. En çok alım satımı yapılan türler olan metal hurdalar ülkemizde büyük bir pazara sahiptir.

Metal hurdaların geri dönüşümü ülke ekonomisi ve ham maddeye ulaşım için çok önemlidir. Üretici firmalar ham madde ihtiyaçlarını geri dönüşüm ile karşılarlar.

Diğer yazılar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.