bayrampasa-hurdaci-firmasi

Bayrampaşa Hurdacı Firması

Bayrampaşa Hurdacı Firması  bulmak istediğinizde internetten arama yaparak size en yakın firmaya ulaşabilirsiniz. Firmanız ya da eviniz için hurda değeri olduğunu düşündüğünüz eşyalar gelinip adresinizden alınır.

Bayrampaşa Hurdacı Firması Hurdacılık çoğu insana göre asla kullanılamayacak eşya demektir fakat geri dönüşüm ile tüm hurdalar yeniden işlevsel hale getirilebilir. Teknolojinin gelişmesi hurdacılık sektörünü de geliştirmiştir. Mahallemizden geçen el arabalı hurdacıların yanında büyük firmalar kurulmaya başlanmıştır.

bayrampasa-hurdaci-firmasi
bayrampasa-hurdaci-firmasi

Evimizde olabilecek birkaç parça eşya hurda malzemesi olarak satılabilir fakat bir inşaat şirketi yılda onlarca ton hurda atık oluşmasına sebep olur. Günümüzde kentsel dönüşüm ile eski binalar yıkıldığında yıkıntıdan demir, bakır, çelik, kağıt gibi değerli hurdalar çıkar. Firmalar bu hurdaları toplu halde satarlar. Hurda fiyatları satılan malzemelerin değerine göre belirlenir ve bir sözleşme hazırlanır.

Demir hurdası sattığınızda geri dönüştürülerek tekrar işlevsel hale getirilmiş olan demiri geri satın alabilirsiniz. Bu alışveriş sayesinde firmalar yüksek miktarlarda ham madde ihtiyaçlarını karşılamış olurlar. Ham madde ihtiyacının geri dönüşüm sayesinde karşılanması ülke ekonomisine de büyük katkı sağlar.

Ham madde sıkıntısı çekilirse firmalar yurt dışından ithal etmek zorunda kalır ve bu da çok daha fazla masraf demektir. Daha ucuz ve daha hızlı ham madde karşılanması piyasalar için canlandırıcı olur. Hurdacılık hem tek tek kişilere kazandırır hem de ülkenin kalkınmasını sağlar. Doğal kaynakların korunması için önemlidir.

Hurda Demirin Kilosu

Demir en değerli metal hurdalardan biridir çünkü kullanım alanı çok fazladır. Üretimden imalata ham madde olarak demir kullanılır. Saf hali madenden çıkarıldığı için zor ve zaman alan bir iştir. Elinizde satabileceğiniz demir hurdaları varsa hurda demir kilosu ne kadar diyerek kiloyla fiyat alabilirsiniz.

Fabrikalar ya da büyük üretici firmalar tırlarla demir hurdası satışı gerçekleştirirler ve daha sonra ham madde olarak geri alırlar. Geri dönüşümde demir hurdalar önce atıklardan ayrıştırılır. Sonra geri dönüşüm tesislerinde eritilirler. Bayrampaşa Hurdacı Firması Eritilme ocaklarında ise yeniden soğutularak ham madde haline getirilirler. Bu işlem binlerce ton demir hurda için her gün tekrarlanarak devam eder.

Hurda Bakır Fiyatları – Hurdacı Firması

Hurda bakırlar da demirden sonra en değerli olan metallerdir. Evinizde varsa eğer bakır kaseler ya da kaplar yüksek fiyatlara hurdacılara satılabilir. Hurda bakır alım satımı çok geniş bir pazara sahiptir. Yine kilo üzerinden fiyat alabilirsiniz.

Metal hurdaların geri dönüştürülmesi ülke ekonomisine de çok fazla katkı sağlar. Yapısı ile geri dönüşüme uygun olmaları eğer çok yüksek miktarlarda ham madde çıkışı olursa tüm piyasayı rahatlatır.

Hurda fiyatlarının değişimi döviz kurlarına da bağlıdır. Bireysel olarak hurdacılık yapan kişilere sattığınızda çok fazla teferruat gerekmez ve KDV ödemenize gerek kalmaz. Firmalar ise aralarında sözleşme yaparlar ve fatura kesildiği için KDV öderler.

Hurda Akü Fiyatları

Araç yedek parçaları ve aküler hurda olarak alım satımı çok fazla gerçekleştirilen malzemelerdir. Artık kullanılamayacak hale gelmiş arabalar hurda olarak alınırlar ve hala işe yarar olan yedek parçalar ayrıştırılır. Bunlar daha sonra farklı araçlarda kullanılır. Hurda bisiklet gibi farklı araç türlerini de satabilirsiniz.

Aküler de en çok alıp satılan hurda malzemelerindendir. Büyük araba mezarlıkları aslında geri dönüşüme kazandırılabilecek yedek parçalar ile doludur. Fakat belirli bir süre hurdalıkta kalan araçlar bir süre sonra geri dönüştürülebilir özelliklerini kaybeder. Bu da doğa için tehlikeli hale gelmeleri demektir.

Doğayı koruyan en büyük sektörlerden biri hurdacılıktır. Kişisel olarak sattığınız her malzeme çevremizi korumak adına attığımız bir adımdır.

Diğer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.