bayrampasa-hurdaci-telefonu

Bayrampaşa Hurdacı Telefonu herkesin online olarak ulaşabileceği bir numaradır. İş yerinizde hurda olarak satabileceğiniz eşyalar varsa aradığınızda adresinize gelir ve hurda eşyalara değer biçilir. Değerlendirme sonucunda bir fiyat teklifi alacaksınız. Fiyatı kabul ederseniz satın alma gerçekleşir.

Adresinize teslim edilip teslim alınacağı için zamanınızı boşa harcayacak veya ekstra iş yapmanıza neden olacak bir durum söz konusu değildir. İşlemler, aramanın ardından mümkün olan en kısa sürede gerçekleşir. Eskimiş metal veya plastik eşyalar, hasarlı elektronikler ve beyaz eşyalar size en çok para kazandıran hurdalardan bazılarıdır. Hurda bayii gelmeden önce internet üzerinden güncel hurda fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

bayrampasa-hurdaci-telefonu
bayrampasa-hurdaci-telefonu

Hurda fiyatları piyasanın durumuna göre her sene değişiklik gösterebilir. Döviz kurları da bu durumda etkilidir. Hurda alış fiyatları hurdaların türüne göre de değişir. Metal hurdalar en değerli olan malzemelerdir. Kağıt, karton, cam, pet şişe, plastik kapak gibi malzemeler de hurda değeri yüksek olan malzemelerdir.

Elektronik cihazların belirli bir ömürleri vardır. Örneğin bilgisayarınız bir süre sonra düzgün çalışmaz hale gelir ama bu durum içerisindeki yedek parçalar için geçerli olmayabilir. Hurdaya verdiğiniz bilgisayarınızın yedek parçaları çıkarılır ve başka cihazlarda kullanılmak üzere geri dönüştürülür.

Bilgisayar, telefon, tablet gibi bozulmuş elektronik cihaz ekranları da cam olarak geri dönüşüme gönderilir. Cam malzemeler renkli, renksiz olarak kendi içlerinde de ayrıştırılıp geri dönüşüm tesislerine gönderilir. Her yıl binlerce ton cam piyasaya geri kazandırılır.

Hurda Alış Satış Hurdacı Telefonu

Hurdacılar yalnızca evlerden değil çöplerden, hurdalıklardan, pazarlardan da hurda toplarlar. Geri dönüşüm ülkemizde çok gelişmiş bir sektör olmasına rağmen halen yeterli değildir. Bu sebeple her yıl milyarlarca atık doğaya karışır. Hurda alışverişi oldukça pratik bir işlemdir.

Üretim yapan fabrikalar düzenli olarak hurda satışı gerçekleştirirler. İnşaat sektörü gibi pazarlar ham madde ihtiyaçlarını geri dönüşüm sayesinde hızlı bir şekilde karşılarlar. Bir yıkım işleminden sonra ortaya demir, bakır gibi pek çok farklı metal hurdası ortaya çıkar. Bu hurdalar geri dönüşüm tesislerinde eritilerek yeniden sıfır demir ya da sıfır bakır olarak piyasaya sürülür. Ülke ekonomisine en büyük katkısı budur.

Hurda Alımlarında Kdv

Çıkan kanuna göre bireysel olarak hurdacılık yapan kişiler devlete KDV ödemek zorunda değildir. Büyük firmalar ise zorunludur. Büyük firmalar da adrese giderek hurda alımı gerçekleştirirler. Hurda alım belgesi olan firmalar büyük tırlar ile sevkiyat yapar.

Firmalar isterlerse hurda olarak sattıkları malzemeleri geri dönüşümde ham madde haline geldikten sonra geri satın alabilir. Hurdacı firması geri dönüşüm sonrası yeniden ham maddeleri adrese teslim ederler.

Üretici ve imalatçı firmalar ham madde bulmak için geri dönüşüm sayesinde uzun zaman beklemek zorunda kalmazlar. Ayrıca madenden çıkarılan ham madde fiyatlarına göre geri dönüşümle elde edilmiş ham maddelerin fiyatları daha uygundur.

Hurda Altın Alış

Altın hurda olarak çok değerli bir malzemedir. Eski eşyaların altından olan kısımları gibi pek çok farklı üründen elde edilebilir. Toplanan altın hurdaları atıklarından ayrıştırılıp geri dönüşüm tesislerinde eritilirler. Hurda alım fiyatları elinizde altın miktarına göre değişir.

Geri dönüşüm tesislerinde eritilen altınlar yeniden şekillendirilerek piyasaya geri kazandırılır. Ülkenin kendi kendine yetebilmesi için bu işlemler çok önemlidir. Hurdacılık ile geri dönüşüme yollanan malzemeler ham maddeye dönüştükleri için doğal kaynak olarak kabul edilirler.

Ülkenin dışa bağımlılığının ve ithalatın azalması için hurdacılık sektörü büyük fark yaratır. Her yıl daha da gelişme gösteren hurdacılık asla eskimeyecek bir sektördür ve devlet tarafından da desteklenir.

Diğer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.