Hurdacılık

Hurdacılık günümüzün yaygın mesleklerinden olup ülkemizde geri dönüşüm sektörünün gelişmesiyle de amatörlükten çıkıp profesyonelleşen bir meslektir. Ülkemizin birçok ilinde yaygın olan hurdacılık mesleği genellikle İstanbul, Ankara gibi büyük ve sanayileşmenin yoğun olduğu yerde yapılmaktadır. Bizler de hurdacılık sektörünün uzun yıllar içerisinde olan bir firmayız. Günümüzde de hurdacılık işlerini profesyonel ekip ve ekipmanlarımızla daha modern yapmaktayız. Hurdacılar Birliği olarak İstanbul kentinin Avrupa ve Anadolu yakalarında hurda sektörü üzerinde hizmet vermekteyiz. Birliğimiz tüm hurda işleriniz için yani bina yıkım söküm, çatı söküm, şantiye hurdası, fabrika hurdası vb. tüm hurda çeşitleriniz için bulunduğunuz bölgeye en yakın ve alanında uzman hurdacı firmasını sizlere yönlendiriyor.

Firmalarımız çalışmalarını gerçekleştirmeden önce çevre düzeni ve korumasını sağlayıp çalışmalarına öyle başlamaktadır. Çalışma sonunda sizlere veya çevreye en ufak bir hasar vermemek birliğimizin ve firmalarımızın öncelikli prensiplerindendir. Ülkemizde geri dönüşüm sektörünün gelişmesi ve hurdacılık işlerinin artık daha modern bir şekilde yapılmasından dolayı da ülkemizde hurda çeşitleri artmıştır. Bu nedenle de birçok ürünün geri dönüşümü sağlanabilmektedir.

Hurdacılar Sitesi
Hurdacılar Sitesi

Hurdacılar Sitesi

Büyük kentlerde kent mimarisini ve çevre düzenlemesini bozmamak adına hurdacılık işletmelerinin ve tesislerinin bir sanayi içerisinde veya hurdacılar çarşısı içerisinde olduğunu görmekteyiz. Kentlere göre değişiklik gösteren bu toplu yerler genellikle hurdacılar sitesi veya hurdacılar çarşısı olarak adlandırılır. Bu yerlerde farklı hurda çeşitleri için geri dönüşüm tesisleri bulunur. Birliğimizin de İstanbul genelinde hurdacılar sitesi ve hurdacılar çarşısı içerisinde bünyesinde bulundurduğu hurdacılar mevcuttur. Tüm firmalarımızın alanında uzman olarak çalışma yaptığı hurda çeşitleri vardır. Örneğin demir hurdası alanında çalışan firmalarımız İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasından demir hurdalarını hurda taşıma araçları ile taşıyıp hurdacılar sitesindeki toplama merkezlerine getirirler. Bu hurda toplama merkezinde biriken demir hurdaları belirli bir kütleye ulaştığında ise geri dönüşümün temeli olan eritim fabrikalarına götürülüp geri dönüşümü sağlanmaktadır.

Hurdacılar çarşısı içerisinde bulunan diğer firmalar da aynı şekilde İstanbul genelinden hurda toplamaktadır. Topladığı bu hurda çeşitlerini biriktirip belirli bir kütleye ulaşınca geri dönüşümü sağlamak için fabrikalara götürmektedir. Sizler de hurda ve hurdacılık işlemleriniz için bizlerle iletişime geçip geri dönüşüm sektörüne katkıda bulunabilir ve yaşadığınız şehrin daha yaşanılabilir olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir