Mecidiyeköy Hurdacı

İstanbul’daki hurdacılar arasında Musluk Hurdası Alanlar oldukça fazla. Bina yıkımları sırasında sıklıkla karşılaşılan hurda armatürler geri dönüşüm için oldukça faydalı bir üründür. Çünkü armatür yapımında krom kaplı pirinç dediğimiz bir malzeme tercih edilmektedir. Pirinç dediğimiz alaşım ise bakıra yeteri kadar çinko katılarak elde edilir. Yüksek bakır içeriği ile işlenebilirliği artan pirinç alaşımları, musluklar için ideal bir başlangıç ​​malzemesidir. Bakır, yoğun talep gören bir üretim malzemesi olduğu için eski armatürlerin geri dönüştürülmesine büyük önem verilmektedir.

Hurda endüstrisinin gelişmesiyle birlikte işlenmesi zor malzemelerin bile geri dönüştürülmesi kolay hale gelmiştir. Her gün gelişen makineler ile horoz hurdalarını toplamak, tasnif etmek ve işlemek hiç de zor değil.

Musluk Hurdası Alanlar 

Musluk hurdası alan bir hurdacı firması bulmak www.hurdacilarbirligi.com çatısı altında düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Elinizde birkaç tane musluk hurdanız varsa ihtiyacınız olan tek şey size en yakın hurdacıyı bulmak olacaktır. İstanbul’un hangi ilçesinde oturduğunuz fark etmeksizin size en yakın hurda toplama tesisini bulabilirsiniz. Bu sayede hem elinizdeki hurda musluktan kurtulmuş olursunuz hem de atık diye nitelendirdiğiniz evinizde yer tutan bir eşya üzerinde maddi kazanım sağlamış olursunuz.

Musluk Hurda Alımı 

Musluk hurda alımı hemen hemen her hurdacının aldığı bir hurda eşyadır. Bakır geri dönüşümünün ön planda olduğu bu zamanlar musluk hurda büyük değere sahiptir. Sitemiz üzerinden de görebileceğiniz gibi fiyatlandırma kilogram başına yapılmaktadır. Elinizdeki musluk hurdasının durumuna göre yaklaşık ne kadarlık kazanım sağlayacağınızı hesaplayabilirsiniz.

Hurda Sarı Musluk Nedir?

Hurda sarı musluk nedir, konusu daha önce adını dahi duymamış olanların ilgisini çekecektir. Hurda sarı musluk elbette adından anlaşılacağı üzere sarı renkli metal alaşımından oluşmuş suyun akmasını sağlayan bir mekanizmadır. Sarı alaşımdan kast edilen alaşım ise bakır ve çinko elementlerinin bir araya gelmesi ile oluşan pirinç alaşımıdır. Bakır ve çinkonun haricinde kalay, kurşun, nikel ve demir gibi elementler de alaşıma eklenmektedir. Bu alaşımın maliyeti çok fazla olmamakla birlikte kolay işlenebilen bir malzeme olması bu alandaki önemine sebep olur. 

Bakır normal şartlarda kırmızı renkli bir metaldir fakat içerisinde çinko koyulduğu taktirde rengi açılacak ve sarıya dönüşecektir. Bu yaklaşımla hurda muslukta bulunan pirinç alaşımının rengi ne kadar sarıysa o kadar büyük oranda çinkoya sahiptir desek yanılmış olmayız. Pirinç alaşımına eklenen bakır ve çinko oranları alaşımın kimyasal özelliklerini doğrudan etkilemektedir. Buna örnek vermek gerekirse bir pirinç alaşımına bakır eklenen oranını arttırırsak işlenebilirliğini arttırmış oluyoruz. Hurda sarı muslukların sahip olduğu pirinç alaşımında %62 oranında bakır olan beta pirinç alaşımı bulunmaktadır. 

Musluk Hurdası Ne Kadar?

Musluk hurdası ne kadar sorusuna hurda satıcısı olarak net bir cevap beklemeniz imkansızdır. Çünkü musluk hurdası dahil tüm hurda eşyaların sabit bir fiyatlandırmasının olması söz konusu değildir. Bunun için site üzerinde yer alan menüden hurda fiyat listesine göz atabilirsiniz. Bu sayede bakır hurda, demir hurda ve alüminyum hurda eşyaların kilogram başına nasıl fiyatlandırıldığını öğrenebilirsiniz. 

Musluk Hurdası Alanlar Telefonu

Musluk hurdası alan hurda firmaların telefon numaralarını almak için sitemiz üzerinde yer alan telefon numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz mail yolu ile de iletişim sağlayabilirsiniz.

Musluk hurdası alanlar ve hurdacılık sektörü isimli yazımızda size İstanbul hurdacıları arasında musluk alanlardan, musluk sarı hurdanın ne olduğunu ve fiyatlandırmalarından bahsettik. Merak ettiğiniz diğer konular için sitemizi takipte kalmaya devam edebilirsiniz.

Hurdacılık sektörünün gelişim göstermesiyle birlikte işlenmesi zor olan maddelerin bile geri dönüşüm kolay hale geldi. Her geçen gün gelişmekte olan makineler ile musluk hurda toplamak, ayıklamak ve işlemek hiç de zor değildir.

Diğer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.