Hurda Trafo Alımı

Hurda Trafo Alımı Yapan Firmalar Geri dönüşüm süreçlerinde büyük bir hacme sahip olan bakır birçok alanda kullanılmaktadır. Örneğin trafo yapımında hatırı sayılır bir miktar tedarik edildiği de gözden kaçmıyor. Bunun için çeşitli bakır türleri kullanılabilir. Örneğin:

Soyulmuş veya kırk kabuklu bakır şeklinde birkaç alternatifi vardır.
Tek tek veya bıçak olarak temin edilmesi de tercih edilebilir.

Lama bakır fiyatları diğerlerinden farklı şekilde ele alınmaktadır. Bu konuya açıklık getirmek isteyenler çok uzun zaman almayacaktır. Hurda trafo satın alan hurda trafo firmaları ile iletişime geçerek bilgi verebilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz. Teklif size uygunsa anlaşmaya varılır ve kalanlar alınır.

Geri Dönüşüme Uygun Bakır Hurdalar

Lama bakır hurdası yukarıda da belirttiğimiz üzere geri dönüşüme katkısı ile dikkat çekmekte. Pek çok sektörde temin edilen bakır, hurdacılar sayesinde geri dönüşüme kazandırılır. Hammadde olarak kullanılmasına olanak sağlanır. Bunun için hurdaya yüksek tonajlar eşliğinde temin edilmesi söz konusudur.

Daha çok elektrik sektöründe karşımıza çıkan bakırın, trafo yapımında sık sık kullanılması dikkatlerden kaçmıyor. Trafolar elektrik akımının düzenli hale gelmesinde ciddi bir yere sahiptir. Ancak bazı durumlarda bu akım kontrol edilemez ve trafolar kullanım dışı hale gelir.

Bakır Trafo Alan Firmalar

Hurda Trafo Alımı Yapan Firmalar kapsamında, önceden belirttiğimiz gibi trafo yapımında sıklıkla bakır temin ediliyor. Elektronik ortama ve araçlara uyumlu olan lama bakırlar tercih ediliyor. Ancak her ne kadar uyumlu olsa da hepsinin bir kullanım ömrü mevcut durumda. Buna karşılık:

 • Ömrü tükenen trafolar zaman içerisinde yanma gösterebilir.
 • Dış şartlara bağlı olarak deformasyona uğrayabilir.
 • İleri boyutta patlama dahi meydana gelebilir.

Bu gibi durumlarda trafoların kullanılması mümkün olmaz. Ve bakır olan hammaddesinin kullanılmasına karar verilir. Neyse ki bunun için hurda lama bakır alanlar mevcut. Çevre kirliliğini ortadan kaldırmak adına hemen iletişime geçmenizde fayda var. Üstelik lama bakırlar kullanıldıkları sektörlerden dolayı değerlidir. Ve bu değer hurda alımında kendini gösterecektir.

Bakır Hurda Fiyatları Nasıl?

Hurda Trafo Alımı Yapan Firmalar kapsamında, hurda satışına ilişkin farklı fiyat politikaları ele alınır. Örneğin hurdaya çıkan eşyanın geri dönüşüme uygun olup olmaması göz önünde bulundurulur. Ve ham maddesi üzerinden değerine karar verilir. Bakır için:

 • Tel, kalaylı ya da lama olanlara ayrı fiyatlar çıkartılır.
 • Yük hesaplamaları yapılır ve ağırlık üzerinden fiyat netleştirilir.

Hurdacılar ile iletişime geçmeniz halinde işiniz uzun sürmez. Öncelikle hurda için hammaddesi ve ortalama ağırlığı belirtmeniz faydalı olacaktır. Çünkü bu niteliklere bağlı olarak hurdaya ilişkin fiyat verilecektir.

Hurda Pano Alanlar

Elektrik hem evler hem de işyerleri için son derece önemli. Özellikle üretim yapan işletmelerde bu enerji kaynağına her daim çok daha büyük bir ihtiyaç duyulur. Bundan dolayı  özel panolar kullanılır. Bunların üstünde birden çok şalter dikkat çeker. Özellikle kullanıma bağlı olarak bozuldukları zaman işletme için bir şey ifade etmezler. Bazen ise artık yetersiz gelmeye başladığı için boşa çıkarlar. Böyle durumlarda yapılacak olan şeyler bellidir. O da hemen pano hurdası alan yerler ile iletişim kurmaktır.

Pano Hurdayı Kimler Satıyor?

Pano satan kişi sayısı son derece fazla. Bunların genel olarak kurumsal işetmeler olduğunu hemen ifade etmek lazım. Özellikle de büyük fabrikalar, orta ya da daha küçük olan işletmeler söz konudur. Evlerde ise bu tip yapılar yoktur. Bunu hurdacıya satmak isteyenler son derece akıllıca bir yol üzerinden para kazanma isteyen insanlardır. Bundan dolayı sayıları çoktur. Çünkü zara görmüş olan bir panonun kullanımı genellikle çok mümkün değildir. Satış nedenlerine baktığımız zaman  yüksek voltajdan yanma ve yıldırım düşmesi gibi değişik gerekçelerin olduğunu görüyoruz. Böyle bir halde en iyi yol bunun satışını gerçekleştirmek ve en azından paraya çevirmektir. Çok da düşük olmayan fiyatların dikkat çektiğini belirtmek gerekiyor. Elbette bu noktada yapılacak olan seçimler önemlidir.

Hurda Pano Nerelerde Kullanılır?

Hurda pano kullanımı diğer birçok üründe olduğu gibi iki farklı başlık atında dikkat çeker. En bilineni geri dönüşüm sürecidir. Özellikle çok büyük zarar görmüş ve artık çalışması mümkün olmayan ürünlerde he daim bu yol öne çıkar. Alternatif ise belli parçalarının satılmasıdır. Çünkü bu yapının içinde halen aktif olan ve söküldükten sonra başka yerde çalışabilecek olan  birtakım aparatlar vardır. İşte bunlar satılır.  Bu yüzden ürün birden çok amaca hizmet eder.

Pano Hurda Fiyatları Nasıl?

Hurda pano fiyatları değişiyor. Bu konuda hem ürünün özellikleri hem de piyasa şartları her daim göz önünde bulundurulur. İlk olarak  son derece dikkatli bir biçimde uzman personelimiz tarafından ürün incelemesi gerçekleştirilir. Bunun ardından TL üzerinden fiyat verilir. Buna göre süreç sona erer. İşletme olarak özellikle ödeme konusunda çok titiz bir biçimde hareket ediyoruz.

Hurdacı ile Nasıl İletişim Kurulur?

Hurdacı ile nasıl iletişim kurulacağını merak edenler hemen bizi cep telefonumuz üzerinden arayabilirler. Sorunsuz bir iletişim hattı mevcut. Hafta içinde ev hafta sonunda hizmet veriyoruz.

3 thoughts on “Hurda Trafo Alımı Yapan Firmalar”

 1. OG akım trafosu
  Klas1 tip
  6 adet
  Alce marka
  Yerinde satılık

  Toplam alım fiyat bilgisi talep edecegim

 2. Geri bildirim: Afyonkarahisar Hurdacı Firmaları - En Yakın Hurdacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir