Hurda Bakır Fiyatları

Soyma Bakır Hurda Fiyatları 2022

Soyma bakır hurda fiyatları 2022 yılında da güncel olarak sitemizde yayınlanmaktadır. Hurda piyasasındaki anlık dalgalanmaların etkilerini kısa süreler içerisinde dahi görebilirsiniz. Dünya üzerinde önemli bir yere sahip bakırın özellikleri şunlardır:

  • Her yerde kolayca tedariği yapılabilen bakır, elektrik elektronik, inşaat, boya sanayi, kuyumculuk, ulaşım sanayi gibi pek çok alanda büyük bir paydaya sahiptir.
  • En iyi iletken maddelerden biri olması ve kolayca şekil alabilme özellikleri sebebiyle endüstriyel anlamda öneme sahiptir.
  • Diğer metallerle bir araya gelip pirinç ve bronz gibi alaşımlar da elde edilebilmektedir.

Elektrik iletiminin sağlanması adına büyük bir fayda sağlayan bakır içerikli kablolar evde, işte, okulda kısacası her yerde büyük bir kullanım alanı oluşturmaktadır. Kullanıldığı ile orantılı olarak atık da oluşturmaktadır. Bu atıkları en etkin bir şekilde geri dönüştürmenin yolu da soyma bakır hurdaları elde etmektir.

Soyma Bakır Ne Demek?

Bakır üretiminin bu kadar fazla olması nedeniyle orantılı bir şekilde bakır ihtiyacı da fazladır. Üretiminin kolay olması ve her yerde bulunmasının yanında bakır hurda ile geri dönüşüm de sağlanabilmektedir. Bakır eldesi konusunda soyma bakır hurda oldukça önemli bir yere sahiptir. Soyma bakır hurda ne demek diye soracak olursanız da kısaca şöyle özetleyebiliriz. Adından anlayacağınız üzere iletkenlik sağlayan kabloları içi bakır, dışı ise yalıtkan bir madde ile çevrelenir. Soyma bakır hurdasının oluşabilmesi için o yalıtkan materyalin soyularak iç kısımdaki bakır tellerin açığa çıkarılması gerekmektedir. Bunun için elinizde kullanmadığınız yıpranmış kablolarınız varsa sitemiz üzerindeki numaralardan hurda firmaları ile görüşme sağlayarak satış gerçekleştirebilirsiniz.

Soyma Bakır Ne Kadar?

Soyma bakır ne kadar sorusunun cevabını güncel hurda fiyat listesi aracılığı ile görebilirsiniz. İstanbul Hurda Borsası’nın oluşturduğu fiyat skalası ile soyma bakır hurdaları için son güncelleme için kilogram başına 43 TL ödendiğini söyleyebiliriz. İşinize yaramayan kabloları bize getirebilirsiniz ya da hurda firmaları ile iletişime geçip evinize aldırmak için çağırabilirsiniz. Kabloların soyulması işleminin ardından kullanılabilecek bakır kısımlar açığa çıkar, temizlenir ve geri dönüşüm için çeşitli işlemlerden geçirilir. Bu sayede ülke ekonomisini kalkındıracak aynı zamanda da doğal kaynakların efektif bir şekilde kullanılmasına yardımcı olabilirsiniz. Güvenli ödeme koşulları ile kilogram başına satışını yaptığınız soyma bakır hurdaların parasını nakit bir şekilde hemen alabilirsiniz.

Soyma Bakır Hurda Alımı

Soyma bakır hurda alımı sitemiz üzerinden göreceğiniz üzere İstanbul’un dört bir yanında bulunan anlaşmalı hurda firmalarımız tarafından sağlanmaktadır. Soyma bakır hurdası ağırlıklı olarak elektrik sanayisinden çıkmaktadır. Çünkü kabloların soyulmasından oluşturulmaktadır. Fakat evinizde minimal ağırlıkta kablonuz varsa da bizlere ulaşabilirsiniz. Hem bakırın geri dönüşümünü sağlamış olacaksınız hem de evinizde yer kaplayan eşyalardan kurtulmuş olacaksınız.

Soyma bakır hurda fiyatları 2022 isimli yazımızda soyma bakır eldesi ve güncel fiyatları hakkında bilgilendirme yaptık. Farklı konular hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir