Hurda Bakır Fiyatları

Soyma Bakır Hurda Fiyatları da 2022 yılında sitemizde yayınlanmıştır. Hurda piyasasındaki anlık dalgalanmaların etkisini kısa sürede bile görebilirsiniz. Dünyada önemli bir yer tutan bakırın özellikleri şu şekildedir:

Her yerde kolaylıkla bulunabilen bakır, elektronik, inşaat, boya, mücevherat ve ulaşım gibi birçok alanda büyük paya sahiptir.

En iyi iletkenlerden biri olması ve kolay şekillendirilebilmesi nedeniyle endüstriyel öneme sahiptir.
Pirinç ve bronz gibi alaşımlar elde etmek için diğer metallerle de birleştirilebilir.

Güç iletimini sağlamada büyük fayda sağlayan bakır içerikli kablolar evde, işte, okulda, kısacası her yerde çok geniş bir kullanım alanı oluşturmaktadır. Ayrıca kullanımıyla orantılı olarak atık üretir. Bu atığı geri dönüştürmenin en etkili yolu, sıyrılmış bakır hurdasını geri kazanmaktır.

Soyma Bakır Ne Demek?

Bakır üretiminin bu kadar fazla olması nedeniyle orantılı bir şekilde bakır ihtiyacı da fazladır. Üretiminin kolay olması ve her yerde bulunmasının yanında bakır hurda ile geri dönüşüm de sağlanabilmektedir. Bakır eldesi konusunda soyma bakır hurda oldukça önemli bir yere sahiptir. Soyma bakır hurda ne demek diye soracak olursanız da kısaca şöyle özetleyebiliriz. Adından anlayacağınız üzere iletkenlik sağlayan kabloları içi bakır, dışı ise yalıtkan bir madde ile çevrelenir. Soyma bakır hurdasının oluşabilmesi için o yalıtkan materyalin soyularak iç kısımdaki bakır tellerin açığa çıkarılması gerekmektedir. Bunun için elinizde kullanmadığınız yıpranmış kablolarınız varsa sitemiz üzerindeki numaralardan hurda firmaları ile görüşme sağlayarak satış gerçekleştirebilirsiniz.

Soyma Bakır Ne Kadar?

Soyma bakır ne kadar sorusunun cevabını güncel hurda fiyat listesi aracılığı ile görebilirsiniz. İstanbul Hurda Borsası’nın oluşturduğu fiyat skalası ile soyma bakır hurdaları için son güncelleme için kilogram başına 43 TL ödendiğini söyleyebiliriz. İşinize yaramayan kabloları bize getirebilirsiniz ya da hurda firmaları ile iletişime geçip evinize aldırmak için çağırabilirsiniz. Kabloların soyulması işleminin ardından kullanılabilecek bakır kısımlar açığa çıkar, temizlenir ve geri dönüşüm için çeşitli işlemlerden geçirilir. Bu sayede ülke ekonomisini kalkındıracak aynı zamanda da doğal kaynakların efektif bir şekilde kullanılmasına yardımcı olabilirsiniz. Güvenli ödeme koşulları ile kilogram başına satışını yaptığınız soyma bakır hurdaların parasını nakit bir şekilde hemen alabilirsiniz.

Soyma Bakır Hurda Alımı

Soyma bakır hurda alımı sitemiz üzerinden göreceğiniz üzere İstanbul’un dört bir yanında bulunan anlaşmalı hurda firmalarımız tarafından sağlanmaktadır. Soyma bakır hurdası ağırlıklı olarak elektrik sanayisinden çıkmaktadır. Çünkü kabloların soyulmasından oluşturulmaktadır. Fakat evinizde minimal ağırlıkta kablonuz varsa da bizlere ulaşabilirsiniz. Hem bakırın geri dönüşümünü sağlamış olacaksınız hem de evinizde yer kaplayan eşyalardan kurtulmuş olacaksınız.

Soyma bakır hurda fiyatları 2022 isimli yazımızda soyma bakır hurdası ve güncel fiyatları hakkında bilgilendirme yaptık. Farklı konular hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer yazılar

One thought on “Soyma Bakır Hurda Fiyatları”

  1. Geri bildirim: Abdurrahman Gazi Hurdacı - En Yakın Hurdacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir