Hurda Aku Fiyatlari

Hurda Akü Alımı Yapan Yerler Hangileridir?

Hurda akü Fiyatları Ve Hurda Akü alımı yapan yerler hangileridir? Eskiden parçalanmış, bir parçası kırılmış elektronik cihazlarımızı veya eskimiş kullanılamaz hale gelmiş eşyalarımızı hiç düşünmeden bu artık işe yaramaz diyerek hemen çöpe atardık. Sonrasında hurdacılık diye bir meslek gelişti ve çok hızlıca yayıldı. Bu sayede artık hiçbir eşyamızı, cihazımızı veya herhangi bir parçayı çöpe atmıyor ve direk en yakın hurdacı firmasına götürüp satıyoruz. İşte bu hurda firmalarından bir tanesi de hurda akü alımı yapan yerlerdir.

Bitmiş bir akü ise normalde çevreye çok zarar verir ve içerisinde insanları zehirleyebilecek bir takım maddeler bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı bu bitmiş akülerin çöpe atılması yerine geri dönüşüm olarak hurda akü alımı yapan yerlere vermek son derece önemlidir. Bu sayede herhangi bir hurda akü parçasını sattığınızda sizlerde kazanç elde etmiş oluyor ve doğaya da katkıda bulunuyorsunuz. Kelime anlamı olarak hurda akünün tam olarak ne demek olduğunu tanımlayacak olursak; ömrü bitmiş bir nevi pili bitmiş tüm akülerin artık çalışmaması durumuna hurda akü diyebiliriz. Zaten bu hurda akü dediğimiz şeylerde pil, batarya gibi materyallerden oluşmaktadır.

Hurda Akü Alımı İşi

Hurda akü alımı işi, hurdacılık sektöründe sık başvurulan faaliyetlerden bir tanesidir. Hurda ile atık akümülatör piyasasında faaliyet göstermekte olan firmaların tüm iş akışları ve tüm işlemleri, güncel yasa ile yönetmeliklere uygun bir şekilde ilerlemektedir. Hurda akü ve atık akü cinsindeki atıkların toplanması, ayrıştırılması ve sonrasında geri dönüşüm için kazandırılması üzerine yapılan çalışmalar, hurda akü deposu şeklindeki Çevre ve Şehircilik Bakanlığının görüşü çerçevesinde sürdürülür.

Atık akümülatör ve hurda akü gibi ara depolaması üzerine yapılan faaliyetler, ilgili hurda tesisleri tarafından Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce verilen akümülatör depolamaya ilişkin lisans ile yapılabilir. Ayrıca bu hurdacılık tesisleri, genellikle atık pillerin toplanabilmesi, taşınıp ayrıştırılabilmesi ve gerekli şekilde depolanabilmesi faaliyetlerinden de sorumlu olur. Bu noktada siz de elinizde olan hurda akülerinizi elinizden çıkarmadan önce ilgili tesislerin faaliyet ve fiyat araştırmasını yaptıktan ve tabii lisans bilgilerini teyit ettikten sonra hareket etmeli ve bu hurdaları değerlendirmelisiniz.

Hurda Akü Alımı Yapan Yerlerin Listesi

Hurdacı firmalarına ulaşmak oldukça kolaydır. Hemen internet platformları üzerinden hurda akü alımı yapan yerlerin listesi diye aratabilir ve size en yakın olan hurdacı firması ile iletişime geçebilirsiniz. Bütün hurda akü alımı yapan firmaların iletişim bilgilerine ve adres bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca hurda akü alımı dışında hurda akü satımı yapan hurdacı firmaları da bulunmaktadır. Eğer sizlere de acil hurda akü lazımsa bu hurda akü satımı yapan firmalarla da kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. Bütün bu firmalara bir telefon kadar uzaklıkta olduğunuzu unutmamanızı dileriz.

Ayrıca bütün bu hurda olan aküler geri dönüşüme gönderilerek çevreye de tekrardan kazandırılmış olmaktadır. Bunlara ek olarak elinizdeki hurda aküleri hurdacı firmalarına satarak da anında nakit ödeme alabileceğinizi de önemle hatırlatmak isteriz. Bu yüzden hangi şehirde olursanız olun; size en yakın olan hurda akü alımı yapan firmaları kolaylıkla bulabilirsiniz. Üstelik bu tür firmalar günün her saati müşterilerine hizmet vermektedir. Yani hiçbir şekilde saat sıkıntısı olmadığı için istediğiniz günde istediğiniz saatte bu hurdacı firmaları ile iletişime geçmeniz mümkün olmaktadır.

Hurda Akü Alım Fiyatları Nedir?

Hurda akü alım fiyatları nedir? Bu senenin yani 2020 senesinin en güncel bilgilerine göre hurda akü alım fiyatları şu şekildedir; sulu akü hurdası 5.20 TL, kuru akü hurdası ise 5.20 TL dir.  Küçük hurda akü fiyatı ise 4.90 TL dir. Bu fiyatlar kg üzerinden hesaplanmaktadır. Fiyatlar hurdacı firmalar arasında değişiklik gösterebilir. Bundan dolayı en doğru bilgiyi size en yakın hurda akü alımı yapan firmalardan öğrenmeniz daha doğru olacaktır. Hurda akü alım firmalarına her zaman ulaşabilmeniz mümkündür. Diğer Hurda Fiyatları için Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir