Gümüşhane hurdacı firmaları

Soyma bakır hurdası iletim hatlarınlarında kullanışmış ve zaman içerisinde ömrünü yitirmiş kabloların soyulması ile elde edilen bir madde olarak bilinmektedir. Analiz ile değerlendirilen hurda kablo, hurda sektörü içerisinde soyma bakır hurdaları olarak adlandırılmaktadır. Geri dönüşüm sektörü içerisinde şüphesiz en değerli maddelerden biri bakırdır. Bakır kategorisinin içerisinde ise en değerli olanı soyma bakır hurdaları olarak bilinmektedir.

Soyma bakır hurdasının bu kadar önemli olmasının nedeni ise erozyona uğramamış olmasından kaynaklanmaktadır. Hangi ürün olursa olsun sınai işlemlerden geçme sayısına bağlı olarak hurda sektöründe değeri düşer. Elektrik iletim hatlarında kullanılan bakır ise herhangi bir işlem görmeden soyma makineleri aracılığıyla kablosundan ayrılarak soyma bakır hurdaları halinde geri dönüşümde kolaylıkla işlem görür.

Kablosundan ayrılmasıyla birlikte saf bakır halde kalan madde, doğrudan kırma makinesine gönderilir ve soyma bakır hurdaları küçük ekin büyüklüğünde kırılarak uzunluğu kısaltılmış olur. Nitekim uzun halde bulunan bu hurdalar eritme aşamasında güçlük çıkartabilmektedir. Bunun önüne geçilmesi için soyma bakır hurdaları kırılır ve eritmeye gönderilerek pratik bir şekilde geri kazandırılır.

Soyma Bakır Hurdası Nasıl Değerlenir?

Elektrik iletim türlerine göre kablolar birçok farklı çeşite bürünmektedir. Örneğin 320-volt elektrik kablosu ile 220 volt elektrik kablosu aynı değildir. 320 volt elektrik kabloları daha kalın olmasının yanı sıra muhtevasında bulunan soyma bakır hurdası da o nispette kalınlık, ağırlık ve netice itibari ile değerlilik içerir. Nihayetinde bakır kategorisi içerisinde bulunan soyma bakır hurdası piyasanın en kıymetli ürünü olması nedeniyle tüm geri dönüşüm sektörünün gözdesi durumundadır. Bu kapsamda soyma bakır hurdası her hurdacı tarafından değer görmektedir.

Soyma Bakır Hurdası Fiyatları

Soyma bakır hurdası hesaplaması, bakır fiyatlarına göre değişiklik göstermektedir. Nitekim bakır fiyatları döviz kuru ile hesaplanmaktadır. Bu nedenle anlık olarak bakır fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

Soyma bakır hurdası günümüzde modern hurdacılığın gelişmesiyle birlikte tek telefon ile teslim edilebilmektedir. Nitekim hurdacı firması aranarak ilgili ürün hakkında bilgi verilebilir ve istenilen konuma çağrılabilir. Bu sayede müşteriler hem zamandan tasarruf eder hem de kullanılmayan soyma bakır hurdalarını elden çıkartmış olurlar. Bu da müşteri memnuniyetini arttırarak pratik bir şekilde bakır hurdaların teslim edilmesine olanak sağlar.

Soyma Bakır Hurdacı Telefon Numaraları

Bakır hurdacı telefonu ile iletişime geçildiğinde, müşteriler adreslerini verebilir ve verdikleri konumdan hurdalarını değerinde aldırabilirler. Nitekim sektörde 7/24 hizmet sunan hurdacı firması, ilgili hurdaları ölçüsüne, türüne ve ağırlığına göre hızlı bir şekilde teslim almaktadır. Teslim alınan hurdalar kesinlikle değerinin altında alınmaz ve alındığı zaman belediye tarafından belirtilen bölgelere götürülür. İlgili bölgelerde ayrıştırma ve sınıflandırma işlemleri sağlanarak hurdalar geri dönüşüm merkezlerine ulaştırılır.

Hurdacılık Hizmetleri

Bakır hurdacılık hizmetleri uzun yıllardır birçok il ve ilçede sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Nitekim hurdacı telefonu aracılığıyla irtibata geçildiğinde hızlı, güvenli ve pratik bir şekilde profesyonel ekipler aracılığıyla ilgili hurda ürünleri değerinde teslim alınmaktadır.

Hurda eşyalar bireylerden teslim alındığı için bireylere katkı sağlamaktadır. Hurda eşyalar dönüştürülüp tekrardan geri kazandırıldığı için topluma da fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra geri dönüşüm işlemlerine uğramayan ürünler gündelik hayatta yer kaplayarak çevre kirliliğine neden olmaktadır.

Teslim alınan hurda ürünleri ise geri dönüşüm merkezlerine götürülerek hammadde haline dönüştürülmektedir. Bu da ürünün tekrardan işlenmesini olanaklı hale getirerek, ilgili hurdaların tekrardan kazandırılmasını sağlamaktadır.

Geri dönüşüm sayesinde bu problem de ortadan kalkar ve görsel açıdan da ortam güzelleşir. Tüm bunlar neticesinde hurdacılık hizmetleri birçok il ve ilçede sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Diğer içerikler

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.