Avcılar Bölgesinde Hurdacı

Avcılar Bölgesinde Hurdacı; Kullanılmayan eski malzemelere hurda denir. Bu malzemelerin bazıları değerli metallerden yapıldıkları için çok değerlidir. Demir, çelik, alüminyum ve gümüş bu önemli madenlerden bazılarıdır. Bu madenler doğada sınırlı sayıda bulunduğundan, bunların toplanması ve geri dönüştürülmesi de önemlidir.

Hurda malzemelerin toplanması ve ayrıştırılması, geri dönüşümün ilk noktasıdır. Bu işi yapan kişi ve firmalara hurdacı denir. Hurda sektörü, doğanın dönüşümüne katkı sağlayan çok değerli bir sektördür.

Avcılar Hurdacı Firmaları

Avcılar, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan bir ilçedir. Bu ilçede 10 adet merkezi mahalle bulunur. Bu mahalleler Ambarlı, Cihangir, Gümüşpala, Denizköşkler, Üniversite, Mustafa Kemal Paşa, Firüzköy, Tahtakale, Yeşilkent ve Avcılar Merkez Mahallesidir.

Hurdacılık hizmeti Avcılar ilçesinde de verilmektedir. Bölgedeki yerleşimin fazla olması sebebiyle Avcılar bölgesinde hurdacı sayısı da oldukça fazladır. Bu bölgede hurdacılık hizmeti veren firmaların bir kısmı Avcılar’da, bir kısmı ise çevre ilçelerde yer almaktadır.

Avcılar’daki Hurdacı Firmaları

Avcılar’da hizmet veren hurdacılar temel olarak iki şekilde hurda malzemeleri satın almaktadır: toptan veya tane hesabıyla. Bu hurdacıların tane hesabıyla satın aldığı hurdalar genellikle buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, televizyon, uydu, demir ve çelik kablolardır. Ayrıca çatı malzemeleri ile demir ve çelik dolaplar da bu kategoride yer alır.

Avcılar bölgesinde hurdacı firmalarının toptan satın aldığı malzemeler ise genellikle inşaat ve sanayi malzemeleridir. Bu malzemelerden en çok tercih edilenleri trafo, metal kablo, çatı sistemi, inşaat demirleri, pano, demir raf, demir veya çelik boru, işçi kabinidir. Ancak demir, çelik, alüminyum, gümüş gibi değerli madenlerden yapılmış çok farklı ürünlerin satın alımı da mümkündür.

Avcılar Hurdacı Firmalarının Hizmetleri

Hurda satışında kullanılmayan ürünlerin ilgili firmaya teslimat şekli oldukça önemlidir. Çünkü bu ürünler genellikle metallerden yapılan ağır ürünlerdir ve taşınmaları oldukça zordur. Avcılar bölgesi hurdacı firmalarının bir çoğunluğu iletişime geçtiğinizde hurdanın bulunduğu konuma gelmektedir. Böylece kişiler hurdaları taşımak zorunda kalmaz. Ayrıca bu firmalar hurdaları yanınızdayken inceler ve fiyat teklifinde bulunur. Bu sayede firmalarla yüz yüze pazarlık etme şansını yakalayabilirsiniz.

Diğer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.