Elektronik Kart Hurdası

Elektronik Kart Hurdası Nedir? Nasıl Satılır? Elektronik hurda kartları, geri dönüşüme katkı sağlayan ve günümüz teknolojisinin gelişmesiyle birlikte yaygın olarak kullanılan malzemelerdir. 1000 kilogram elektronik kart, 80 ila 1400 gram altın madeni ve 150 ila 200 kilogram bakır madeni içerir. Günümüzün vazgeçilmezi olan cep telefonlarımıza taktığımız GSM kartı, bilgisayar kasalarımızdaki PC kartı ve beyaz eşyalarımızdaki beyaz eşya kartları gibi önemsiz elektronik kartların alım satım pazarı bulunmaktadır.

Süresi dolmuş ve kullanılmayan elektronik kartlar, hurda olarak alınıp satılabilen mineraller içerir. Uygun bir geri dönüşüm süreci ile elektronik kart atıkları hammadde olarak yeniden kullanılabilir. Geri dönüşüm için kullanılan birçok elektronik cihazda bulunan; Plastik, cam, pil, kablo, metal gibi atıkların geri dönüşümü mümkünken elektronik kartlar için de bu geri dönüşüm mümkündür.

E – Kart Hurdaları Nasıl Satılır?

Genel olarak pc kartları, gsm kartları ve beyaz eşya kartları olarak sınıflandırılan elektronik kart hurdası, bunların yanı sıra birçok cinsi daha bulunan bir atık malzemesidir. Elektronik kart hurda cinsi ve değerine göre ayrıştırılmakta olup, hurda fiyatları da bu faktörlere göre belirlenmektedir.

Belirli miktarda altın ve bakır madenini içinde barındıran bu elektronik kartların alım satımı için, hurdacilarbirligi.com sitesini ziyaret edebilir ve elektronik kart sökümleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Elektronik Kart Hurdalarının Fiyatları Neden Değişkendir?

Hurda sektöründe sıkça kullanılan elektronik kart hurda fiyatları, günlük olarak değişmekte olup, detayları hurdacilarbirligi.com sitesini ziyaret ederek öğrenmeniz mümkündür.

Elektronik kartların barındırdığı metallerin, kartın sökümü gerçekleştirildikten sonra kilogramlarının tartılması ve o şekilde bir fiyat belirtilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, alım satımını gerçekleştireceğiniz elektronik kart hurdasının durumu ve hangi cins olduğu da önem taşımaktadır. Elektronik kart hurda cinslerinden olan pc kartları ile gsm kartlarının sökümü sonrasında ortaya çıkacak metallerin kilogramı aynı olmayabilir ve bu nedenle net bir fiyat verilmemektedir.

Elektronik kart hurda alım satımlarınız için, hurdacilarbirligi.com sitesini ziyaret ederek elektronik kart sökümü ve kilogram hurda fiyatı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.