Elektronik Kart Hurdası

Elektronik Kart Hurdasının Diğer Hurdalardan Farkı Nedir?

Elektronik Kart Hurdası Nedir?

Elektronik Kart Hurdası, günümüz teknolojisinin gelişmesi ile birlikte sıklıkla kullanılan geri dönüşüme katkı sağlayan maddelerdir. Elektronik kartların, 1000 kilogramı içerisinde 80 ila 1400 gram arası altın madeni ve 150 ila 200 kilogram arası bakır madeni bulunmaktadır. Günümüzde vazgeçilmez olan cep telefonlarımıza taktığımız GSM kartı, bilgisayar kasalarımızda bulunan PC kartı, beyaz eşyalarımızda bulunan beyaz eşya kartları gibi elektronik kartların da hurdasında alım satım piyasası bulunmaktadır.

Ömrünü bitirmiş olan ve kullanılmayan elektronik kartlar hurda olarak alıp satılabilmesi mümkün madenleri içinde barındırmaktadır. Elektronik kart hurdalarının, uygun bir geri dönüştürme yöntemi ile hammadde olarak yeniden üretime katılması mümkündür. Geri dönüşüm için kullanılan birçok elektronik cihazların içinde yer alan; plastik, cam, batarya, kablo, metal gibi atıkların dönüştürülmesi mümkün olmakla beraber, elektronik kartlar için de bu geri dönüşüm mümkün olmaktadır.

Elektronik Kart Hurdası Nasıl Satılır?

Genel olarak pc kartları, gsm kartları ve beyaz eşya kartları olarak sınıflandırılan elektronik kart hurdası, bunların yanı sıra birçok cinsi daha bulunan bir atık malzemesidir. Elektronik kart hurda cinsi ve değerine göre ayrıştırılmakta olup, hurda fiyatları da bu faktörlere göre belirlenmektedir.

Belirli miktarda altın ve bakır madenini içinde barındıran bu elektronik kartların alım satımı için, hurdacilarbirligi.com sitesini ziyaret edebilir ve elektronik kart sökümleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Elektronik Kart Hurdası Fiyatları Neden Değişkendir?

Hurda sektöründe sıkça kullanılan elektronik kart hurda fiyatları, günlük olarak değişmekte olup, detayları hurdacilarbirligi.com sitesini ziyaret ederek öğrenmeniz mümkündür.

Elektronik kartların barındırdığı metallerin, kartın sökümü gerçekleştirildikten sonra kilogramlarının tartılması ve o şekilde bir fiyat belirtilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, alım satımını gerçekleştireceğiniz elektronik kart hurdasının durumu ve hangi cins olduğu da önem taşımaktadır. Elektronik kart hurda cinslerinden olan pc kartları ile gsm kartlarının sökümü sonrasında ortaya çıkacak metallerin kilogramı aynı olmayabilir ve bu nedenle net bir fiyat verilmemektedir.

Elektronik kart hurda alım satımlarınız için, hurdacilarbirligi.com sitesini ziyaret ederek elektronik kart sökümü ve kilogram hurda fiyatı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir