Silivri Hurdacı Firmaları

Silivri Hurdacı

Silivri Hurdacı mesleği, eski zamanlardan günümüze gelen, geri dönüşüme katkı sağlayan ve bundan katma değer elde edilen bir meslektir.

Hurda ise geri dönüştürülebilir maden ya da doğal kaynaklardan üretilen, kullanım süresi dolduğu zaman, kullanılamaz ya da kullanımı sakıncalı hale gelen ürünlerin genel adıdır.

Hurda olabilecek ürünler arasında, ağaçlardan üretilen kağıtlar ve petrol hammaddeli plastiklerin yanı sıra, üretiminde tekrar işlenebilecek herhangi bir maden veya alaşım kullanılan bütün eşya ve aletler vardır.

İstanbul, sanayi bakımından Türkiye’nin en gelişmiş illeri arasındadır. Bu yüzden hurdaların geri dönüşümü çok önemlidir ve yaygındır. Hurdaların geri dönüşümü, doğaya katkı sağladığı gibi, depozito mantığıyla hurda ürünlerin sahiplerine de kazanç sağlar. Hurda satma işlemi, tüketicilere özgü değildir. Geri dönüşüm faaliyetlerini çeşitli sebeplerden dolayı yapmayan bazı firmalar da, üretim sırasında oluşan hurdaları, hurdacılar aracılığıyla, geri dönüştürülecekleri bir tesise göndermek üzere satabilir.

Silivri Bakır Hurdası Alanlar

Silivri ilçesinde bulunan sanayi bölgesinde gerek hurdalar dönüştürülebilir gerekse de sanayi sitesinde üretilen hurdaların hurdacılar tarafından alışı yapılabilir.

Bakır madeni, hem ısıyı hem elektriği iyi ileten bir metaldir. Göze hoş görünen rengi sebebiyle dekoratif eşya üretiminde de kullanılabilir. Aynı zamanda alternatifi olan altın ve gümüş iletkenlerine göre, elektrik ve elektronik sanayisinde sıklıkla tercih edilmektedir. Isı iletkenliği sebebiyle eskiden, yaygın olarak mutfak araç gereçlerinin üretiminde kullanılsa da, günümüzde yerini diğer alternatiflerine bırakmaya başlamıştır.

Bakır hurdaları çeşitli formlarda bulunabilir. Bu hurdaları elinden çıkarıp, dönüştürülmek üzere satmak isteyen kişiler, en yakın hurdacı ile görüşerek hurdalarının değeri hakkında bilgi alıp satış yapabilir.

Silivri Demir Hurdası Alanlar

Demir, günümüzde, çoğu basit eşyalarda bile sıklıkla kullanılarak insanların hayatlarında büyük bir yer edinmiştir. İlk çağlardan beri işlenip, kullanım alanları genişleyerek biriken demir madeni, metal sınıfında bir madendir. Isıtılarak işlenebilir ve iyi bir iletkendir. Elektrikli aletlerin neredeyse hepsinde demir madeni kullanılır. Aynı zamanda, sağlamlığı sebebiyle inşaat ve otomotiv sektöründe de sıklıkla tercih edilir. Isıyı iyi iletmesi sebebiyle mutfak araç ve gereçlerinin üretiminde de demir madeni büyük yer tutar.

Demir hurdaları üretim sırasında da oluşabileceği gibi, kişilerin evde kullandığı ve demir madeni bulunduran her ürün potansiyel bir demir hurdasıdır. Demir hurda fiyatları madenin saflığına, bulunduğu forma göre değişiklik gösterebilir.

Silivri Sarı Hurdası Alanlar

Sarı hurdası, çinko ve bakır alaşımından üretilen pirinç adlı hammaddenin, hurdasına verilen addır.

Pirinç madeni, tesisat, gemi sanayileri ve silah sanayilerinde kullanılabilir. Bazen dekor ürünü yapımında kullanılan bir hammadde olsa da, günümüzde, pirinçten yapılan dekor ürünleri eskisi kadar tercih edilmiyor.

Bu maddenin üretim sırasında da hurdası oluşabileceği gibi, eskimiş su saatleri ve vanalar gibi işlenmiş formlarda hurdaları da mevcuttur.

Silivri Alüminyum Hurdası Alanlar

Alüminyum, bir hafif metaldir. Kolay işlenebilir ve iletken bir madde olmasından dolayı, kullanım alanı oldukça geniştir.

Mutfak gereçleri, inşaat sanayi, oto sanayi gibi pek çok alanda alüminyum kullanımı yaygındır.

İstanbul hurdacı mesleğini icra eden kişiler için, alüminyum hurdası en çok alınan ve satılan hurdalardan biridir.

Silivri Hurda Alan Yerler

Silivri hurdacı personelimiz tarafından her noktadan hurda alımı yapılıyor. Hangi mahallede olduğunuz bir önemi yok. Hurdaların tüm maliyetini ön ödeme ile veriyoruz. Silivri’de hurda fiyatı alabileceğiniz hurdacı firması olarak da faaliyet gösteriyoruz. Silivri hurda pazarında önemli bir yere sahip olan Hurdacılar Birliği Hurdacılık her türlü donanıma sahip araç gereç ile çalışmaktadır. Ayrıca çalışanlarımızın tamamı sigortalıdır ve iş-işçi güvenliği eğitimi almıştır.

Devamlılığı olan bir hurda satıcısıysanız bizden mutlaka fiyat teklifi talebinde bulunun. Çünkü belirli periyotlarla alımlarda size en uygun fiyatı verebiliriz. Deponuzda bulunan kablo, karton, plastik, demir, krom, çelik, alüminyum, sarı, bakır hurdaları için dilediğiniz an size araç gönderebiliriz.

Silivri Hurdacı Firmaları

Silivri civarında faaliyet gösteren üretim tesisleri sürekli hurda malzeme çıkarmaktadır. Bu malzemelerin geri kazandırılması ekonomi için oldukça faydalıdır. Ayrıca doğal güzelliklere sahip olan ilçenin temiz kalması için de hurdacılık ve geri dönüşüm oldukça önemlidir. Silivri hurdacı ekipleri bu güzelliği korumak için var güçleri çalışmaktadır. Şirket olarak tatil beldelerinden plastik su şişeleri, alüminyum içecek kutuları, atık kağıt ve karton gibi hurdaları hem topluyor hem de satın alıyoruz. Ayrıca fabrikaların tamamından alüminyum, bakır ve hurda sarı alımları yapıyoruz. Metal atıkların hiç birinin çöpe gitmemesi için mücadele ediyoruz.

İmalat Artığı Hurda Silivri Hurdacı
İmalat Artığı Hurda Silivri Hurdacı

Silivri’de Yoğun Olarak Alınan Hurda Çeşitleri

Demir Hurdası: Son zamanlarda hızlanan inşaat şantiyelerinden hurda demir alımı yapıyoruz.

Bakır Hurdası: Fabrikaların araiş hurdaları arasında bulunmaktadır. Genellikle satın alındıktan sonra ayrıştırma işlemi uyguluyoruz.

Alüminyum Hurdası: Hurda bakırdan daha çok oranda araiş hurdası içinde bulunuyor. Ayrıca inşaat sahalarından çıkmaktadır.

Araiş Hurdası: Fabrikaların üretim artıklarının genel adıdır. Silivri’de üretim tesislerinin tamamına konteyner koyarak araiş hurdası alabiliyoruz.

Fabrika Hurdası: Üretim faaliyetlerini sonlandıran fabrikaların söküm ve yıkım sonrası çıkan tüm hurdalarını alıyoruz.

Şantiye Hurdası: Şantiye sahalarına konteyner bırakarak hurda demir, ikinci el inşaat malzemeleri ile diğer tüm şantiye çıkması eşyaları alıyoruz.

Araiş Alüminyum Hurda Silivri
Araiş Alüminyum Hurda Silivri

Sanayi Hurdası: Motor, kablo, sarı hurdaları ile torna artıklarını satın alıyoruz.

Kablo hurdası: Bölgedeki tüm elektrik elektronik işi yapanlardan her tür hurda kablo alıyoruz.

Kağıt ve Karton Hurdası: Marketlerden ambalaj kartonları, okullardan atık kağıt hurdası alıyoruz.

Yıkım Hurdası: Yıkılan binalardan geriye kalan ne varsa almaktayız. Moloz kaldırma işleri itina ile yapılmaktadır.

Fabrika Çöp ve Atık Alımı: Fabrikaların atıklarını satın alarak Çevre ve şehircilik Bakanlığı uygulamalarına bağlı kalarak en uygun yöntem ile ayrıştırma yapıyoruz. Bertaraftı yapılacak çöpler doğrudan atık bertaraftı tesislerimize giderken değerli metal ve diğer geri dönüşümü olabilecek atıklar ise geri dönüşüm tesislerimize gitmektedir.

Silivri'de Gezici Hurdacı Servisleri
Silivri’de Gezici Hurdacı Servisleri

Hurdacılar Birliği Hurdacılık olarak uzun yıllar Silivri hurdacı firması olarak çalışıyoruz. Bu bölgedeki hurda alımlarımızdan ve çalışma mantığımızdan yukarıda bahsettik. Firmamızdan her türlü fiyatı öğrenebileceğinizi de belirttik. Ayrıca bizden hurda fiyatlandırma konusunda uzman personel de talep edebilirsiniz. Bölgede bina yıkım hizmetleri de vermekteyiz. Hurda karşılığında bina yıkımı işleri kapsamında sayısız, depo, fabrika ve tesis yıkımı gerçekleştirdik. Bunların tamamı geçerli yasalara uygun olarak güvenilir bir şekilde yapılmıştır. Ayrıca Silivri’de son zamanlarda artan inşaat sektörüne yönelik olarak kaba inşaat temizliği hizmeti de sunmaya başladık. Bizden telefon ile daha detaylı bilgiyi her saat alabilirsiniz.

2 thoughts on “Silivri Hurdacı ve Hurda Alımı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir