hurda elektrik motor

Hurda Elektrik Motoru Alanlar

Hurda Elektirik Motor Günümüzde kullanılan ve ömrünü dolduran birçok malzeme ya çöpe atılmakta ya da çevreye zararlı olacak şekilde doğaya bırakılmaktadır. Özellikle hurda toplayıcıları bu tür hurdaları doğadan ya da sizlerden alarak hem doğaya katkı sağlamakta; hem de hurda elektrik motoru alanlartarafından alınarak ek bir gelir elde etme olanağı sunulmaktadır. Bu noktada Türkiye’nin birçok ilinde başta demir, bakır, kağıt ve benzeri hurdaların yanı sıra elektronik motor, kablo ve diğer türde hurdalar da alım ve satıma konu olabilmektedir. Peki hangi elektronik motorlar alım satıma konu olmakta ne kadar ödenmektedir. İşte Türkiye genelinde genel geçer fiyatlar ve hurda motor türlerine göre ödenen faklı tutarlara ilişkin detaylar.

Hurda Elektrik Motor

Hurda Elektrik Motoru Alanlar ve Fiyatlar

Türkiye’nin birçok ilinde alım ve satımı gerçekleştirilen hurda türleri arasında yer alan elektronik; motorlar için hurda elektrik motoru alanlaruygun fiyata bu kullanılmayan, arızalı ve eski tür hurdaları almaktadır. Günümüzde kullanılan birçok elektronik alet ve cihaz içerisinde onu çalıştıracak bir motor bulunmakta ve cihazın kullanım ömrüne göre de bu aksamlar daha sonra kullanılmayacak olma durumuna göre satılmaktadır.

  • Elektrikli süpürge, bilgisayar, saç kurutma makinası başta olmak üzere daha çok farklı elektrik aksamlarının alımında kilogram başına ödeme yapılmaktadır. Bu noktada genel olarak motor hurdası kg başına 2,5 TL’den satılmaktadır.
  • Aynı zamanda sökülmemiş olan motorlar için de sökme ve alma işlemi için de kg olarak 2 TL’den başlayan fiyatlar ile satılmaktadır.
  • Çamaşır makinesi başta olmak üzere büyük motorlar oldukça avantajlı fiyat sunmaktadır.
  • Daha küçük motorların değerli ve nadir aksamı varsa birim fiyatı yükselebilmektedir.
  • Bilgisayar parçaları ve aksamı da elektronik hurda alım satımına konu olabilmektedir.
  • Genel olarak ise en az 2 TL’den başlayarak 5 TL’ye kadar kg fiyatı verilmekte ve elektrikli motorun türüne göre bu birim fiyatı da değişmektedir.

Özellikle hurda elektrik motoru alanlartarafından kg başına ödeme yapıldığında motor gibi demirden yapılan ve ağır olan hurdalar için yüklü bir miktar para ödenmektedir. Buna göre 10 kg gelen bir motor için 25 TL’ye varan bir ödeme almak mümkün olmaktadır. Bu motorlarda birden fazla olması durumunda ise ödeme katlanmaktadır. Bu sebeple de günümüzde alım satım olarak en çok kazandıran hurda türü olarak elektrik motorları ve bakır gibi kablo hurdaları yer almaktadır.

Hangi Hurda Motorları Alınır?

Hangi hurda motorları alınır? Hurda olarak sayılan motor türlerini hemen hemen hepsi olarak ifade etmek mümkündür. Metal parçaların ve önemli bağlantıların bulunduğu elektrik motorları dönüşümün en çok olduğu hurda türüdür. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli süpürme, saç kurutma makinesi olmak üzere birçok elektronik cihazın motor aksamı bulunmaktadır. Bu doğrultuda hurda elektrik motoru alanlarher türlü motor hurdasını satabilmekte veya alımını yapabilmektedir. Satılan motorların içerisinde alüminyumdan bakıra, iletken malzemelerden elektrik kart ve aksamında göre çok farklı türde hurda türü bulunmakta olup ederine göre birim fiyatı da verilmektedir.

En Yakın Hurdacı Firması

Asenkron motorlar ve buna ek olarak senkron motorlar olarak ayırılabilen motor türleri elektrik akımını iletmekte ve bunun için de bünyesinde çok farklı bileşenleri bulundurmaktadır. Bu noktada dinamo motorlarının ederlerini ve birim fiyatını belirleyen en temel etken ise değerli aksam ve malzemelerin bu motorlar içerisinde ne kadar kullanıldığıdır. Özellikle hurda elektrik motoru alanlarbu hususa dikkat etmekte ve birim fiyatını buna göre değerlendirmektedir. Diğer türlü ise genel geçer bir motor hurdası için ise en temel fiyat birimi 2 TL’den başlamaktadır.

One thought on “Hurda Elektrik Motor”

  1. Geri bildirim: Sökülecek Hurda Motor Fiyatları - En Yakın Hurdacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir