Şile hurdacı firmaları

Hurda Alan Firmalar kapsamında, Yıkılacak evlerin ve binaların temellerinde kullanılan malzemelerin değerlendirilmesi ve geri dönüştürülmesi çok önemlidir; Aynı zamanda ülkemizde hurda metal satın alan firmalar sayesinde bu hammaddeler değerlendirilerek geri kazanılmaktadır. Demirden elektroniğe, su borularından plastik yapılara kadar pek çok atık ve malzeme bu firmalar tarafından satın alınmakta ve aynı malzemelere dönüştürülmektedir.

Aynı zamanda bu hurda alım şirketleri size eski hurdalarınıza değer verme ve ek gelir elde etme fırsatı verir. Türkiye’nin birçok ilinde, özellikle İstanbul’da hurda metal alım satımı için uygun bir pazar bulunmaktadır. Hurda satın alan birçok şirket var. İstanbul’da Avcılar, Kayışdağı, Bahçelievler, Gaziosmanpaşa, Kumburgaz gibi birçok ilçede hurda metal alımı yapan firmalar var. Web sitesinde bu firmalar hakkında detaylı bilgi mevcut olup, 2020 yılı için en güncel fiyatlar da web sitesinde bulunabilir ve hurda türüne göre değişen fiyatlar da bu çerçevede firmaya göre değişiklik göstermektedir.

 

Hurda Alan Firmalar ve Hurda Fiyatları

Hurda alan firmalar ve hurda fiyatları, İstanbul’un farklı ilçelerinde değişik tesisler üzerinde değişen rakamlarda karşımıza çıkar. İstanbul’un birçok ilçesi olmak üzere her türlü hurdayı alan satan firmaları bulmak oldukça kolay olup. İster hurdayı firmalara götürerek isteseniz de yıkım ya da söküm yapılacak adrese hizmet talep ederek hurda satımı gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada bu firmaların hurda alımı için sunmuş oldukları fiyatlar da türe göre değişmektedir.

  • Demir ham maddesi için toplama demire 1,40 TL, hurda DKP türü demire 1,60 TL, tenekeye 0,45 TL, demir talaşına 1,30 TL, inşaat demirine 1,60 TL ödeme yapılmaktadır.
  • Bir başka hurda türü olan bakır için lama bakıra 33 TL, kızıl talaşına 26 TL, Kırma TTR’ye 32,50 TL, bakır talaşına 30 TL ödenmektedir.
  • Özellikle hurda alan firmalartarafından alınan alüminyum araiş için kg balına 7,50 TL, talaşı için ise 4,50 TL verilmektedir.
  • İçi çelik kablo için 6 TL’den 13 TL’ye kadar ödeme yapılırken yer altı enerji kablosu için 14 TL, karışık kablo için 7 TL genel ödeme yapıldığı görülmektedir.
  • Diğer hurda sayılacak olan akü için 5 TL, hurda çinko için 8 TL ve kurşun için ise 8 TL ödenmektedir.

Hurda alımı yapan firmalar kilogram başına ödeme yapılmaktadır. Özellikle ham madde temin etmek isteyen üretici firmalar bu hurdalardan geri dönüşüm yapmak istemekte ve hurda satılan firmalardan; bu temini gerçekleştirmektedir. Ülkemizde adeta bir geri dönüşüm piyasası olan hurda alım satım piyasasının içerisinde bu hurdaları ; inşaat, bina, tesis ve benzeri yıkılacak olan yapılardan temin eden hurda satıcıları ile bunların alıcıları olan firmalar bulunmaktadır. Daha sonrasında ise buhurda alan firmalar topladıkları hurdaları ayrıştırarak büyük üretici firmalara satmaktadır.

Hurda Alım Satım Piyasası

Hurda alım satım piyasası, oldukça renkli bir piyasadır ve sürekli olarak değişen kâr oranları getirir. Hurdacılık faaliyeti gösteren hurda tesisleri, daha düşük maliyetli ürünleri alan ve pahada daha yüksek olan hurdaları alıp fabrikalara; veren işletmeler olarak iki ayrı çerçevede değerlendirilebilir. Hurda alım satım sektörü, her yıl değişen güncel hurda fiyat listelerini takip eder. Bu anlamda çöpe gidecek olan, kullanılamaz halde olan ham maddelerin bile tekrar dönüşüme kazandırıldığı hurda alım satım piyasası için bu hurdaları alan firmalar önemli rol oynamaktadır.

Türkiye’nin hemen hemen her ilinde bulunan ve uzun süredir hizmet veren bu firmalar demir, bakır ve alüminyum gibi değerli maddelerin hem geri dönüştürülmesine katkı sunmakta hem de ek kazanç kapısı sunmaktadır.

Bu sayede birçok firma ve kişi bu sadece demir ve değerli maddeler değil aynı zamanda plastik, tahta, kiremit, elektronik kart, kablo ve daha birçok kullanışsız görünün maddenin tekrar üretime kazandırılmasını sağlamaktadır.

İstanbul’da olsun ya da başka illerde olsun hurda alan firmalararacılığı ile farklı türde hurdalar belirli fiyatlara alınmakta ve kilogram başına ücret satıcılara ödenmektedir.

Dolayısıyla her il ve bölgede değişen hurda alım satım fiyatları söz konusudur ve siz de bu işi yapmak isteyen kişilerdenseniz; öncelikle bulunduğunuz bölgedeki hurda sektörü değişkelerini öğrenmeli ve bu doğrultuda bir iş planı oluşturmalısınız.

One thought on “Hurda Alan Firmalar”

  1. Geri bildirim: Esenler Hurdacı Numarası - En Yakın Hurdacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.