Hurda Alan Firmalar – Hurdacı

Yıkılacak olan evlerin, binaların temelinde, içerisinde kullanılan maddelerin değerlendirilmesi ve ger dönüşümü oldukça önemli; olup aynı zamanda ülkemizde hurda alan firmalar sayesindebu ham maddeler değerlendirilmekte ve geri kazandırılmaktadır. Demirden elektroniğe, su borularından plastik yapılara kadar birçok hurda ve malzeme bu firmalar aracılığı ile alınıp aynı materyallere geri kazandırılmaktadır.

Aynı zamanda hurda alan bu firmalar aracılığı ile elinizdeki eski hurdaları da değerlendirme fırsatı bulabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde hurda alım satımı için uygun piyasa bulunmakta olup. Hurda alımı yapan birçok firma bulunmaktadır. İstanbul’da Avcılar, Kayışdağı, Bahçelievler, Gaziosmanpaşa, Kumburgaz Hurda alım firmaları gibi birçok ilçede hizmet veren hurda alan firmalar bulunmaktadır. Sitede bu firmalara ilişkin detaylı bilgiler yer almakta olup aynı zamanda 2020 yılına ilişkin en güncel fiyatlar da yine sitede yer almakta ve hurda türüne göre değişen fiyatlar da bu çerçevede firmalara göre değişmektedir.

Hurda Alan Firmalar ve Hurda Fiyatları

Hurda alan firmalar ve hurda fiyatları, İstanbul’un farklı ilçelerinde değişik tesisler üzerinde değişen rakamlarda karşımıza çıkar. İstanbul’un birçok ilçesi olmak üzere her türlü hurdayı alan satan firmaları bulmak oldukça kolay olup. İster hurdayı firmalara götürerek isteseniz de yıkım ya da söküm yapılacak adrese hizmet talep ederek hurda satımı gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada bu firmaların hurda alımı için sunmuş oldukları fiyatlar da türe göre değişmektedir.

  • Demir ham maddesi için toplama demire 1,40 TL, hurda DKP türü demire 1,60 TL, tenekeye 0,45 TL, demir talaşına 1,30 TL, inşaat demirine 1,60 TL ödeme yapılmaktadır.
  • Bir başka hurda türü olan bakır için lama bakıra 33 TL, kızıl talaşına 26 TL, Kırma TTR’ye 32,50 TL, bakır talaşına 30 TL ödenmektedir.
  • Özellikle hurda alan firmalartarafından alınan alüminyum araiş için kg balına 7,50 TL, talaşı için ise 4,50 TL verilmektedir.
  • İçi çelik kablo için 6 TL’den 13 TL’ye kadar ödeme yapılırken yer altı enerji kablosu için 14 TL, karışık kablo için 7 TL genel ödeme yapıldığı görülmektedir.
  • Diğer hurda sayılacak olan akü için 5 TL, hurda çinko için 8 TL ve kurşun için ise 8 TL ödenmektedir.

Hurda alımı yapan firmalar kilogram başına ödeme yapılmaktadır. Özellikle ham madde temin etmek isteyen üretici firmalar bu hurdalardan geri dönüşüm yapmak istemekte ve hurda satılan firmalardan; bu temini gerçekleştirmektedir. Ülkemizde adeta bir geri dönüşüm piyasası olan hurda alım satım piyasasının içerisinde bu hurdaları ; inşaat, bina, tesis ve benzeri yıkılacak olan yapılardan temin eden hurda satıcıları ile bunların alıcıları olan firmalar bulunmaktadır. Daha sonrasında ise buhurda alan firmalar topladıkları hurdaları ayrıştırarak büyük üretici firmalara satmaktadır.

Hurda Alım Satım Piyasası

Hurda alım satım piyasası, oldukça renkli bir piyasadır ve sürekli olarak değişen kâr oranları getirir. Hurdacılık faaliyeti gösteren hurda tesisleri, daha düşük maliyetli ürünleri alan ve pahada daha yüksek olan hurdaları alıp fabrikalara; veren işletmeler olarak iki ayrı çerçevede değerlendirilebilir. Hurda alım satım sektörü, her yıl değişen güncel hurda fiyat listelerini takip eder. Bu anlamda çöpe gidecek olan, kullanılamaz halde olan ham maddelerin bile tekrar dönüşüme kazandırıldığı hurda alım satım piyasası için bu hurdaları alan firmalar önemli rol oynamaktadır.

Türkiye’nin hemen hemen her ilinde bulunan ve uzun süredir hizmet veren bu firmalar demir, bakır ve alüminyum gibi değerli maddelerin hem geri dönüştürülmesine katkı sunmakta hem de ek kazanç kapısı sunmaktadır.

Bu sayede birçok firma ve kişi bu sadece demir ve değerli maddeler değil aynı zamanda plastik, tahta, kiremit, elektronik kart, kablo ve daha birçok kullanışsız görünün maddenin tekrar üretime kazandırılmasını sağlamaktadır.

İstanbul’da olsun ya da başka illerde olsun hurda alan firmalararacılığı ile farklı türde hurdalar belirli fiyatlara alınmakta ve kilogram başına ücret satıcılara ödenmektedir.

Dolayısıyla her il ve bölgede değişen hurda alım satım fiyatları söz konusudur ve siz de bu işi yapmak isteyen kişilerdenseniz; öncelikle bulunduğunuz bölgedeki hurda sektörü değişkelerini öğrenmeli ve bu doğrultuda bir iş planı oluşturmalısınız.

One thought on “Hurda Alan Firmalar”

  1. Geri bildirim: Esenler Hurdacı Numarası - En Yakın Hurdacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir