Hurda Nedir Nasıl Ayrıştırılır? Hurdaları ayırırken sadece profesyonel ekipler birlikte çalışmalıdır. Hurda ayıklamada kullanılan özel malzemeler, hurdadan yüksek kalite, işleme hızı ve daha yüksek verim elde etmeniz için kilit noktalardan biridir! Hurdaları ayırırken özellikle kablo alanında daha fazla özen gösterilmelidir. Kablolarda bulunan bakır malzeme iletken malzeme olarak kullanılmaktadır. Bu iletken malzeme sayesinde kablolar işlevsellik kazanır. Hurda nedir ve nasıl ayrılır; Kesme işlemi sırasında kablonun plastik kısmından kurtulmuş bakır kısmı incelenir.

Hurda nedir nasıl ayrıştırılır

 

Hurda Fiyat Aralığı

Hurda nedir nasıl ayrıştırılır; ayrıştırmanın zor olduğu malzemelerde firmalar zaman zaman işçilik ücreti de talep edebilmektedir. Özellikle kablolarda yer alan ince bakır tellerin temin edilmesi konusunda hurdacılar işçilik ücretini listeye ekleyebilmektedir. Firmalar ile iş birliği kurmadan önce bu gibi hususlarda ek bir ücretlendirme olup olmadığını daha detaylı şekilde incelemeniz gerekiyor!

  • Hurda ürünlerin fiyat aralığı kaynakların son dönemlerde tükenmesi sebebi ile daha ön plana çıkmış ve artışa geçmiştir.
  • Ürünlerin yüksek kalitesi, geri dönüşüm adımının kolaylığı yüksek kalitesi ile memnun bırakmaya devam ediyor.

Çevreciliğin daha ön plana çıkması ile beraber hurdacılık alanında hizmet veren firmalar da artış göstermiştir. Kendi kıstaslarınıza uygun olan firmaları tespit etmek bu şekilde daha kolay bir hal alır!

Hurda Nedir Nasıl Ayrıştırılır? Bina Yıkım Faaliyetleri

Hurda nedir nasıl ayrıştırılır; bazı firmalar bina yıkım aşamasında hizmet vermektedir. Bina yıkımı için ayrıca bir ücret ödemeden sadece molozlardan çıkacak olan geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanım hakkını hurdacılara devredebilirsiniz. Bina yıkım faaliyetlerinin kentsel dönüşüm ile hız kazanması hurdacıların bu alanda daha aktif bir hal almasını sağlayacaktır.

Zararsız Yıkım Süreci

Yan taraflarda bulunan çevre yapılara asla zarar vermeden ve resmi protokollere uygun şekilde bina yıkım adımı tamamlanacaktır. Bu süreç içerisinde molozlardan çıkacak olan demir ve çinko gibi malzemeler de hurdacılar ile beraber geri dönüşüme gönderilecektir. Her iki taraf için de maddi olarak kazan kazan durumu kendini göstermektedir. Bina yıkımı artık daha kolay ve erişilebilir bir hal alacaktır. Hurdacılar arasından bu alanda seçim yaparken yıkım faaliyetlerine dair kişi yorumları detaylıca incelenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir