Hurdacı dükkanı açmak için gerekli belgeler kapsamında şu faktörleri sıralayabiliriz;

Çalışma izni, vergi levhası, kalibrasyon sertifikası, radyasyon ölçer adına belge bu alanda talep edilen temel bilgilerdir. Çok yaygın bir iş kolu olduğu için iş kurmanın kolay olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, sunulan belgelerde hata veya eksiklik olması durumunda kurulum başvurusunun doğrudan resmi kurumlar tarafından reddedileceği de dikkate alınmalıdır.

Bu detaylara dikkat eden ve tam bir profesyonel hizmet sunan firmaları tercih etmeye büyük özen göstermelisiniz. Ayrıca daha önce hurdacıdan hizmet almış kişilerin yorumları da dikkate alınmalıdır.

Hurdacı dükkanı açmak için gerekli belgeler

 

Hangi Alanlarda Hizmet Verilir? Hurdacı dükkanı açmak için gerekli belgeler

Hurdacı dükkanı açabilmek için gerekli belgeler tamamlandıktan sonra odak noktası olarak hangi alanda hizmet verileceğine dair de inceleme yapılmalıdır. Bazı hurdacılar demir karşılığında bina yıkım alanında hizmet vermektedir. Hem binanın yıkımı için kişilerin ekstra bir ücret ödemesi gerekmiyor hem de binada yer alan demirlerin geri dönüşüme kazandırılması mümkün kılınıyor!

Bakır Geri Dönüşümü

Hurdacı dükkanı açmak için gerekli belgeler temin edilerek dükkan açıldıktan hemen sonrasında bakır ve demir alanında hizmet vermeye başlayabilirsiniz. En yaygın geri dönüştürülen metaların başında gelmektedir. Bakırın temin edilmesi demire göre bir kademe daha zordur. Bakır iletken madde olarak kabloların içerisinde kullanılır. Bakırın nakde dönüştürülmesi için öncelikle bir ayrıştırma adımının tamamlanması gerekir. Bu alanda profesyonel olarak kullanabileceğiniz makineler bulunuyor. Bazı hurdacılar ayrıştırma adımını el yordamı ile de tamamlayabilmektedir. Kişilerin bakırı ayrıştırılmış şekilde sunması durumunda ise ayrıştırmaya ihtiyaç duymadan ölçüm yapılarak ne kadar ödeme yapılması gerektiğine karar verilecektir.

Elden Nakit Hızlı Ödeme

Müşteri memnuniyeti bu sektörde kalıcı olmanın en temel anahtar kelimeleri arasında yer alıyor.

  • Ölçümlerin ve ayrıştırmanın yapılmasından sonra zaman kaybetmeden ödeme adımının şekillendirilmesi gerekir.
  • Kapıda nakit ödeme yapılması ve müşterilerin bu süreçte bekletilmemesi çok önemlidir.
  • Bazı süreçlerde hurdaların ayıklanması ve nakledilmesi karşılığında ücretsiz şekilde de hizmet verilebilmektedir.

Detaylara dikkat ederek müşteri ağınızı geliştirebilirsiniz. Hurdacılık konusunda profesyonel hizmet vermek ve finansal bağlamda dürüst bir sistem oluşturmak sizin için büyük bir önem arz edecektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir