Kurşun Hurdası Ne Kadar

Kurşun Hurdası Ne Kadar? Kurşun Hurdası Alım ve Satım İşlemi

Kurşun hurdası ne kadar, kurşun hurdası ve türlerinin güncel alım ve satış fiyatlarını şimdi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kurşun Boru, Külçe Kurşun, Levha Kurşun, Kırkambar Kurşun gibi çeşitleri bulunan bir hurda türüdür. Endüstriyel üretimlerden elde edilen metaller; Kurşun hurda, sarı hurda, bakır hurda ve kablo hurda gibi türlerden oluşmaktadır. Geri dönüşüm olasılığı yüksek olan kurşun hurdası, mavi veya grimsi bir rengi olan mat görünüme sahip bir metaldir. İçerisinde element bulundurmayan kurşun, elle şekil verilebilir şekilde bir yapıya sahiptir. Pek çok element ile alaşım özelliği bulunan kurşun, sıkça kullanılmaktadır.

Kurşun Hurdası Ne Kadar Önemlidir?

Zehirli olmasıyla beraber, radyasyona da dayanıklı olan kurşun, kolayca levha veya boru şeklini alabilir özelliğe sahiptir. Kablo yapımında sıkça kullanılmamasının sebebi ise, kolay kopabilir bir yapısı olmasıdır. Uzun süre saklanabilir özelliğe sahip olan kurşun metali, aynı zamanda topraktan suya dağılabilir bir yapıya da sahiptir.

Kurşun Hurdası Nerelerde Kullanılır?

Korozyon direnci oldukça yüksek olan kurşun hurdası, sudan etkilenmez. Elektriği ve ısıyı iletme özelliği düşük olmakla beraber, ses ve ışınları da fazla geçirmemektedir. Ev boyaları ve benzin sektöründe de sıklıkla kullanılmış olan kurşun, ses ve titreşimlerin azaltılması özelliği ile genellikle levha yapımlarında kullanılmaktadır. Kurşun levha ve bloklarda kullanılan bu metal, sanayilerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle akü sanayileri ve orada yapılan kablo kaplamalarında kullanılmaktadır.

Kurşun metali, oldukça yoğun yapısıyla mermi yapımında da sıkça kullanılan bir metaldir. Matbaa makinelerinde kullanılan metal harf tuşları, yoğunluk özelliğiyle kurşun metalinden meydana gelmektedir.

Kurşun Hurdası Fiyatları

Bu konuda sıkça sorulan sorulardan biri de ’’kurşun hurdası ne kadar?’’ sorusu olmaktadır. Günlük olarak değişen fiyatları ile kurşun hurdası, camiler ve eski evlerin çatılarının tavanlarında sıkça kullanılmıştır. ’’Kurşun hurdasının fiyatı ne kadar?’’ sorusu için, sitemizde bulunan güncel fiyat listesini inceleyebilir, günlük değişen hurda fiyatlarını takip edebilirsiniz. Kurşun hurdasının fiyatı kilogramına göre değişmekte olup, bize ulaşmanız ve kurşun hurdanızın durumunu bildirmeniz sonucunda belirli bir fiyat bilgisi alabilmeniz mümkündür.

’’Kurşun hurdası ne kadara?’’ sorusunun cevabını sitemizde rahatlıkla bulabilir ve kesin bir fiyat bilgisi için iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir